Reklama

Kolejna rzeźba na pl. Cyryla Ratajskiego

fot. UAP
fot. UAP

Od wtorku na placu w centrum miasta można podziwiać kolejną odsłonę Studenckiej Sceny Postaw Twórczych Uniwersytetu Artystycznego.

Tym razem swoje dzieło zaprezentowali tu studenci Wydziału Rzeźby UAP: Ksenia Pyza, Weronika Gołąb, Mikołaj Chomacki, Witold Walny, Anna Piektun. - Agresywna płaszczyzna blachy rozdziela miękkie, opływowe formy lub one wpływają inwazyjnie na surowy element. Praca tworzy całość jednocześnie ukazując awersję płaszczyzny względem sfer - opisują swoją pracę autorzy.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wyjątkowe miejsce, w którym relaks i zdrowie idą w parze. Rezerwuj pobyt nad morzem już dziś! +48 94 355 34 34, +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA

Pracę nazwano "a-wersja". Powstała w maju ubiegłego roku podczas pleneru "Wokół kuli", który odbył się w Skokach. To już piąte dzieło, które można oglądać na placu Cyryla Ratajskiego. Cykl powstał w związku z jubileuszem 100-lecia istnienia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nowe ostrzeżenie meteo dla Poznania i regionu
2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro