Pogoda jutro Pogoda Poznań
-5-13
Poznań z wysokim ratingiem nadanym przez Moody's. „Jest jednym z najsilniejszych ośrodków gospodarczych w kraju”
j | aktualizacja: Wtorek, 13 lutego 2018 roku, godzina 17:30

Jedna z najbardziej znanych agencji ratingowych na świecie – Moody's nadała miastu Poznań ocenę "A3" z perspektywą stabilną. Oznacza to, że miasto jest w bardzo dobrej kondycji finansowej.

Ocena "A3" oznacza to, że miasto posiada dużą zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych długów, a poznański budżet jest solidny. Natomiast stabilna prognoza oznacza, że w najbliższym, czasie ta wiarygodność nie powinna się pogorszyć. Są to bardzo ważne informacje dla banków i inwestorów.

W komentarzu do oceny agencja podkreśla, że Poznań jest jednym z najsilniejszych ośrodków gospodarczych w kraju. Zróżnicowana i bogata gospodarka miasta, zdominowana przez usługi, przyczynia się do tego, że w Poznaniu wartość PKB na mieszkańca jest dwa razy wyższe od średniej krajowej. Poznań ma też najniższą stopę bezrobocia wśród polskich miast – tłumaczą miejscy urzędnicy. 

Wysoka ocena ratingowa jest ważna, gdyż pozwala m.in. na zaciąganie przez miasto kredytów na korzystniejszych warunkach, np. na finansowanie inwestycji dofinansowanych ze środków unijnych - wyjaśnia Piotr Husejko, dyrektor Wydziału Budżetu i Kontrolingu Urzędu Miasta Poznania. Z drugiej strony opinia agencji ratingowej potwierdza dobrą kondycję finansów miasta oraz gospodarki miejskiej, co z kolei nie jest bez znaczenia dla mieszkańców lub potencjalnych inwestorów planujących inwestować w mieście – dodaje.

Moody's to jedna z najbardziej znanych i znaczących agencji ratingowych na świecie. Agencja ocenia wiarygodność kredytową 30 tys. emitentów ze 100 krajów świata. Głównym zadaniem ratingu miasta jest poinformowanie obecnych, ale też przyszłych inwestorów, o wypłacalności tego miasta i o jego wiarygodności.

WASZE KOMENTARZE
A to wszystko dzięki dobrej zmianie! Tylko dzięki temu Pan Jaśkowiak ma tyle pieniędzy w budżecie, że nasze miasto jest takie bogate!!! to nie dzięki mieszkańcom tylko dzięki "dobrej zmianie". Chwalmy Pana pod niebiosa oraz dziecię Jego, Pana Jarosława Kaczyńskiego wiecznie nam panującego! Alleluja...
Jak porobimy jeszcze więcej ścieżek rowerowych to ocena ratingowa skoczy tak że poszalejemy. Poznań stanie się kraina mlekiem i miodem plynaca. Ścieżki rowerowe to ogromna szansa na rozwój miasta.
Dobra wiadomość inwestycje będą się same napędzać,jedynym problemem może być czynnik ludzki czyli już brakuje ludzi.
Dlatego nie można tutaj dopuścić PiSu do władzy. Poznań wolny od dyktatury z Nowogrodzkiej!
Urząd Miasta jest w dobrej sytuacji finansowej, gorzej z mieszkańcami i studentami, którzy masowo wyemigrowali do Warszawy, Wrocławia i innych miast Polski bo nie interesuje ich praca w CallCenter za najniższą krajową.
CHYBA WSZELKIEJ MAŚCI CWANIACZKÓW, DOROBKIEWICZÓW I ZŁODZIEI Z PO!!!
~z: Dobra wiadomość inwestycje będą się same napędzać,jedynym problemem może być czynnik ludzki czyli już brakuje ludzi. ...
Jak będą uczciwie płacić, to będą ludzie.
A to długi po EURO 2012 już spłaciliśmy? Jakoś nie chce mi się wierzyć
To nie zasługa tęczowego pedzia tylko Najjaśniej nam panującego Jarosława WIELKIEGO Kaczyńskiego! Niech Bóg mu w niebie wynagrodzi całe dobro jakim obdarzył naszą Ojczyznę! JAROSŁAW POLSKĘ ZBAW!!!
Ta sama agencję ogłosiła Polskę gospodarczym tygrysem UE, ale o tym epoznan nie napisze. Całe szczęście są jeszcze polskie media.
Na szczęście DOJNA zmiana nie dotarła do Poznania
moze sie to zmienić bo zaciągają za dużo kredytów w euro - to taka sama pułapka jak frank
~Monia R. z Jeżyc: A to wszystko dzięki dobrej zmianie! Tylko dzięki temu Pan Jaśkowiak ma tyle pieniędzy w budżecie, że nasze miasto jest takie bogate!!! to nie dzięki ...
Tak , tak Jacóś jedyne na co stać to szlajać się po tęczowych marszach ewentualnie w wyrku robić sweet focie a to ze starą pudernicą, a to z kejtrem a to z nieletnim ...no niestety ale wali tu zbokami !!
To zasługa wojewody Hoffmana.
sumienie: Dlatego nie można tutaj dopuścić PiSu do władzy. Poznań wolny od dyktatury z Nowogrodzkiej!...
Znowu log in, log out bezdomny?
sumienie: Dlatego nie można tutaj dopuścić PiSu do władzy. Poznań wolny od dyktatury z Nowogrodzkiej!...
UWAŻASZ ze inwestycje w markety to dobre instytucje dla miasta? jestes az tak głupi?
Bezdomny: Na szczęście DOJNA zmiana nie dotarła do Poznania ...
lewaki na stronie gazeta pl czekają na twoje wpisy buahahahahaha
~Autor: To zasługa wojewody Hoffmana. ...
Z pewnością nie tęczowego Jacka który wybudował ścieżkę rowerową na terenie zalewowym czy rozkopał główną arterię miasta. Do tego dochodzą straty wizerunkowe jak marsze zboczeńców seksualnych czy zwolenniczek mordowania dzieci. Ta marionetka to zakała Poznania.
~Autor: lewaki na stronie gazeta pl czekają na twoje wpisy buahahahahaha...
To płatny troll z ZSRR, ma przekaz dnia z Czerskiej. Za każdym razem opluwanie Polski i Polaków.
Wszyscy widzą jak jest. POznanaicy najwięcej w kraju pracują a zarabiają dużo poniżej średniej krajowej. POznań upada bo najpierw upadł etos pracowitości, porządku i uczciwości. Stery w POznaniu przejęło lewactwo i jako miasto upadamy ciągnąć za sobą cały region. I tak oto jak w czystym komuniźmie. Pracujemy dużo i ciężko a efektu nie ma. Ten ranking to sciema.
~Monia R. z Jeżyc: A to wszystko dzięki dobrej zmianie! Tylko dzięki temu Pan Jaśkowiak ma tyle pieniędzy w budżecie, że nasze miasto jest takie bogate!!! to nie dzięki ...
Póki co to ta "dobra zmiana" jeszcze nie opanowała miasta i nie rządzi nim, no i oby nigdy jej się nie udało zawłaszczyć wolnego miasta.
~Autor: To zasługa wojewody Hoffmana. ...
Chciałbyś.
~Autor: Póki co to ta "dobra zmiana" jeszcze nie opanowała miasta i nie rządzi nim, no i oby nigdy jej się nie udało zawłaszczyć wolnego miasta....
Sondaże pokazują ponad 50% poparcie Narodu. Już jesienią lewactwo POpłynie w siną dal bo Poznań czeka na dobrą zmianę jak kania dżdżu. Precz z komuną!
espe: Wszyscy widzą jak jest. POznanaicy najwięcej w kraju pracują a zarabiają dużo poniżej średniej krajowej. POznań upada bo najpierw upadł etos pracowito...
ten ranking to sciema? Jest tak samo wiarygodny jak sondaże
Precz z komuną, kaczyńskim i komunistami u jego boku! Niech żyje wolna Polska!
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.