Pogoda jutro Pogoda Poznań
-1-7
Handlował podrobionymi zegarkami. Może trafić do wiezienia na 5 lat
j | aktualizacja: Wtorek, 1 2017 roku, godzina 14: 2

Dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymany został mężczyzna podejrzany o handel podrobionymi zegarkami.

Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ustalili, że 56-latek z Kalisza od pewnego czasu handluje w internecie zegarkami znanych marek. Okazało się jednak, że cena przedmiotów była o wiele niższa niż oryginalnego produktu, dlatego funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

Poznańscy policjanci powiadomili kolegów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Wspólne działania przeprowadzone 8 listopada br. doprowadziły do zatrzymania 56-latka. Mężczyzna został zatrzymany podczas spotkania z potencjalnym klientem – informuje Anna Jaworska-Wojnicz z policji w Kaliszu. Funkcjonariuszom operacyjnym towarzyszył przedstawiciel pokrzywdzonych producentów, który potwierdził, że oferowane przez kaliszanina do sprzedaży wyroby, bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi – dodaje.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 69 zegarków oraz 28 pustych opakowań po zegarkach. Wszystkie przedmioty były opatrzone logo znanych, światowych marek. Straty oszacowane zostały na blisko 150 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

WASZE KOMENTARZE
[1]
Brawurowa akcja, złapali cyber bandytę !
cas to pienionc
po ile te zegarki? odkupię wszystkie! sprawa pilna, bo jutro bazarek czeka!
"pokrzywdzeni producenci" Jak ja słyszę o tych wszystkich "pokrzywdzonych" wielkich koncernach... to się zastanawiam jak nazwać tych pokrzywdzonych co za miskę ryżu szyją jeansy czy składają elektronikę dla tych wielce "pokrzywdzonych". Idę o zakład, że nikt spośród potencjalnych nabywców owych handlarzy, by tych zegarków nie kupił, gdyby były w cenach rynkowych. Skoro nikt by nie kupił (przynajmniej jeśli chodzi o tę część populacji co kupiłaby podróby), to nie można mówić o żadnej stracie. To logiczne - część po prostu ma do wyboru albo podróbę albo żaden. A zidiociałe prawo zakłada, że nie mam do wyboru opcji "żaden" - w miejsce podróby, jako konsument, muszę kupić oryginał, nawet jeśli jest o wiele droższy. I w ten sposób liczy wirtualne "straty", przeszacowując je o kilka rzędów wielkości.
~handlarz z Bema: po ile te zegarki? odkupię wszystkie! sprawa pilna, bo jutro bazarek czeka!...
pilnie to czeba wyjś ze mnom na spacer
Pokrzywdzeni producenci...ahaaa bo ktos uwierzy ;) Co to za strata dla duzego producenta jesli Seba i Karyna zaloza podrobionego Tag heuera czy Breitlinga? Przeciez na oryginal.i tak ich nie stac...wiec droga dedukcji pewnie poszli by w marki typu casio czy inne tansze...i te firmy juz traca...bo Sebix kupil.podrobeczke zamiast casio ;) Ps: nie kupujcie chinskiego szajsu bo wstyd sie z ttm polazac w towarzystwie. Kiedys slyszalem fajne tekst apropos znanych marek: czy kobieta jadaca w tramwaju ma oryginalna torebke LV ? Odpowiedz: NIE! BO.JEDZIE TRAMWAJEM ;)) Pozdrawiam "szafiarli" i modnisie za 5zł od chinczyka. Ludzie ktorych stac na oryginal soe z Was smieja.
~Haha: Pokrzywdzeni producenci...ahaaa bo ktos uwierzy ;) Co to za strata dla duzego producenta jesli Seba i Karyna zaloza podrobionego Tag heuera czy Breitl...
co to lv?
~piesek: co to lv?...
LV
~Autor: LV ...
Laskaj Viuta
Tani Armani.... A pelikany to łykają i później się lansują nie mając świadomości, że noszą bubel ;)
Strata producenta zachodzi w momencie wprowadzenia towaru w obrót czyli w momencie jego sprzedaży a nie kiedy towar rekwiruje policja. On tych zegarków nie ukradł więc szkody żadnej nie wyrządził biorąc pod uwagę wyliczenia odnośnie zatrzymanego towaru które oczywiście super bohaterska policja i biegli wyliczyli.
~Oryginalny: Tani Armani.... A pelikany to łykają i później się lansują nie mając świadomości, że noszą bubel ;)...
Bywa , że ' bubel " jest lepszy jakosciowo niż oryginał . Tylko , że za oryginał płacisz za nazwę .
ORYGINALNE są lepsze od podróby, bo chodzą szybciej. Ot cała tajemnica!
~Haha: Odpowiedz: NIE! BO.JEDZIE TRAMWAJEM ;)) ... Ludzie ktorych stac na oryginal soe z Was smieja.
To ludzie, których stać też jeżdżą tramwajem, że to widzą i się śmieją?
Nie w przypadku zegarka... Oczywiście nie mam na myśli tych pseudo jakościowych zegarków typu Armani, d&g etc.
Louis Vitton ( jakoś takos ) modowa drożyzna
W Kualaumpur takie zegarki kupuje się na wagę: 5$ za 1/2 kg :)
Dobrze, że nie miał 2 krzaczków marihuany bo w życiu by z pierdla nie wyszedł...
~zegarmistrz: Brawurowa akcja, złapali cyber bandytę ! ...
pewnie sam się zgłosił a oni napisali tylko notatki.
czyli zamiast zajmować sie prawdziwymi przestępcami dwa zespoły policjantów tropiły tego gościa... tak tak trzeba zatrudnić więcej policjantów... wiecej wiecej !!! oczywiscie na koszt podatnika
~Autor: "pokrzywdzeni producenci" Jak ja słyszę o tych wszystkich "pokrzywdzonych" wielkich koncernach... to się zastanawiam jak nazwać tych pokrzywdzonych co...
pokrzywdzeni to są obywatele jak wielkie firmy nie płaca podatków mimo gigantycznch zarobków (raje podatkowe)
Biedota bez wykształcenia chciała sobie EGO poprawić przedmiotem udającym coś drogiego, bo dla nich tylko " piniądz " się liczy. Chcieli by żyć życiem, na które ich nie stać i nie będzie. Całe ich życie to tak jak te zegarki jest PODRABIANE. Kupują podrabiane rzeczy żeby udawać kogoś innego, jeżdżą 15 letnimi samochodami udającymi niemieckie limuzyny, szkoda że prawie z ubiegłego wieku. Wykształcenie też sobie podrabiają papierami z Wyższej Szkoły Gotowania Na Parze itp. Nie, nie są biedni finansowo, głównie mentalnie są ubodzy. Jeżeli ktoś chce sobie piłeczkę podbić zegarkiem za kilkanaście tysięcy lub kilkadziesiąt - jego sprawa. Gorzej jak go na to nie stać a udaje... żałosne. Takie Seby i Paule... Czy myślicie, że ktoś widzący na takim szmaciarzu zegarek za ponad 10tys. lub więcej uwierzy, że to nie udawany ? Ślepy albo jemu podobny.
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.