Pogoda jutro Pogoda Poznań
52
Beata Szydło: Opowiadam się za tym, żeby wszystkie niedziele były wolne od pracy
BS | aktualizacja: Niedziela, 12 listopada 2017 roku, godzina 11:30

W Sejmie cały czas trwają prace nad wprowadzeniem niedziel wolnych od pracy. W sobotę Beata Szydło powiedziała, że jest zwolennikiem całkowitego zakazu handlu w niedzielę.

Premier Beata Szydło była w sobotę gościem radia RMF FM. Prowadzący rozmowę poruszył między innymi kwestię zakazu handlu w niedzielę, o którym mówi się od dłuższego czasu. Ostatnio pojawiła się propozycja wprowadzenia dwóch niepracujących niedziel w miesiącu - Pewne analizy, pewne oceny, również głosy płynące spośród środowisk związanych z gospodarką, wskazywały, że może należy wskazać ten pośredni model. Ja uważam, że takie rozwiązania "trochę tu, trochę tu" nigdy nie są dobre - mówiła premier na antenie i deklarowała, że popiera całkowity zakaz handlu w niedzielę.

Beata Szydło stwierdziła też, że dyskusja na ten temat nie była łatwa, ale większość ministrów jest przychylna całkowitemu zakazowi. Poparcie dla całkowitego zakazu handlu w niedzielę wyraził też jakiś czas temu wicepremier i minister finansów - Jeśli wola społeczna jest taka, ja jako pierwszy powiedziałem, że dla mnie cztery niedziele są również dopuszczalne. Tak funkcjonują takie państwa jak Niemcy czy Francja, więc dlaczego nie? - mówił na początku listopada Mateusz Morawiecki i zapewniał, że kwestia handlu w niedzielę nie jest pierwszorzędną z punktu widzenia polskiej gospodarki.

WASZE KOMENTARZE
Mimo, że rząd PiS nie jest moim rządem. W większości spraw się z nimi kompletnie nie zgadzam, to w pełni popieram ten projekt. Należy oderwać Polaków od centrów handlowych, zadbać o pracowników. I nie ma to nic wspólnego z Bogiem, tu chodzi o elementarną sprawiedliwość społeczną. A gospodarka na tym nijak nie straci, co Polak ma wydać, to wyda, ale zrobi to przez 6 dni.
Szydło,ty to się możesz opowiadać.Zapierniczaj do Kościołą i na kolanach przepraszaj Boga,że oszukałąś Polaków w kwestii programu 500 plus.
~Autor: Mimo, że rząd PiS nie jest moim rządem. W większości spraw się z nimi kompletnie nie zgadzam, to w pełni popieram ten projekt. Należy oderwać Polaków ...
Nie. Niedziela to dzień jak każdy inny i nie ma znaczenia czy ktoś ma ten dzień wolny, czy akurat pracuje, a w zamian wolną ma sobotę, czy środę. Centra handlowe to zło tak samo w niedziele jak i w piątek, ale możliwość zakupienia towarów w każdy możliwy dzień i w każdej możliwej porze dnia jest po pierwsze wskaźnikiem cywilizacji, po drugie poczuciem bezpieczeństwa, bo ludzie nie robią zapasów bez sensu. Wystarczy jeden dzień zamkniętych sklepów i ludzie robią zapasy jak na trzy miesiące kataklizmu. Sprawiedliwość społeczna polega na tym, że każdy może mieć inny dzień wolny i wtedy nie wszyscy stoją w jednej kolejce np. do zoo, czy do kina, gdy chcą odpocząć. Ludzi jest dużo, świat jest coraz ciaśniejszy i czwarty wymiar czasowy jest niezbędny, żeby nie powodować klinczów.
i tak powinno być,niedziele dla rodzin ,dla odpoczynku a nie pracy .Jestem ciekaw ,który z właścicieli jakiegokolwiek biznesu pracuje w niedziele ,ludzi pracują za marne grosze ...
Ok ale wolne dla wszystkich.. A nie tylko markety, sklepy itp. Wolne niech maja rowniez pracownicy restauraci kawiarni itp.
~Autor: Mimo, że rząd PiS nie jest moim rządem. W większości spraw się z nimi kompletnie nie zgadzam, to w pełni popieram ten projekt. Należy oderwać Polaków ...
rozumiem, ze wolne tez beda mieli strazacy, lekarze, zolnierze, policjanci... trzebaby zadbac o sluzby i ich rodziny, czyż nie?
brianpoz: i tak powinno być,niedziele dla rodzin ,dla odpoczynku a nie pracy .Jestem ciekaw ,który z właścicieli jakiegokolwiek biznesu pracuje w niedziele ,lud...
To dlaczego akurat niedziela ma być wolna dla wszystkich? Jeśli rząd zrobi nakaz pracy w całym kraju w godzinach 8 do 16 to korki będą nie do pokonania. Tak samo z niedzielami. Od pon do pt ludzie pracują. W weekend robią zakupy. Niedziela zamknięta, to w sobotę armagedon.
~Kubs: Ok ale wolne dla wszystkich.. A nie tylko markety, sklepy itp. Wolne niech maja rowniez pracownicy restauraci kawiarni itp. ...
Jak wszyscy, to wszyscy. Szpitale, apteki. Ksiąc też powinien mieć wolne w niedzielę. Ciekawe co wtedy wszyscy będziemy robić?
Ja też chciałbym mieć wolną niedzielę... szkoda, że piotr duda i szydło nie walczą także o nasze interesy... Moją szefową Monikę interesuje zarobek i apteka jest otwarta cały tydzień :(
Komentarz zdjęty z emisji przez redakcję za złamanie regulaminu.
brawo, wraca normalność. Niedziela jest dla odpoczynku, ludzie pracujacy na kasach tez chca miec troche wolnego.
Mam wrażenie, że rząd pis żyje w alternatywnej rzeczywistości. Chciałbym widzieć szydłową czy Kaczyńskiego z wózkiem na zakupach np. w sobotę w południe w markecie, gdy wszystkie niedziele są zamknięte. Ale nie! Oni przecież nie robią zakupów, bo restauracja w sejmie stawia im za darmo, bo suweren płaci. Jeśli tacy są święci, to proponuje, żeby wszyscy w rządzie zarabiali średnią krajową i wtedy mogą sobie proponować.
~Autor: brawo, wraca normalność. Niedziela jest dla odpoczynku, ludzie pracujacy na kasach tez chca miec troche wolnego. ...
Mają wolne w inny dzień!
brianpoz: i tak powinno być,niedziele dla rodzin ,dla odpoczynku a nie pracy .Jestem ciekaw ,który z właścicieli jakiegokolwiek biznesu pracuje w niedziele ,lud...
a widziales kiedys wlasciciela, dyrektorka czy kogos tam jeszcze z tych calych "elit" chociaz w sobote w pracy? No wlasnie... wiec co sie dziwisz ze w niedziele nie pracuja jak w soboty nawet ich nigdy nie ma.
Tak, tak... Najlepiej wszystko zamknąć , nie pracować, tylko iść... do kościoła. O to chodzi, a nie o żadne prawa pracownicze, wyzysk, czy inne problemy.
ciekawe czy totalitarna opozycja, ktora tak namawia do pracowania w niedziele ...siedzi na swoich 4 literach w biurach poselskich i "pracuja".... czy moze sa hipokrytami jak zawsze?
a kogo obchodzi jakieś odpustowe szydło? większość Polaków chce, aby sklepy były otwarte i tylko to się liczy!
Miarą cywilizacji jest to jak się traktuje drugiego człowieka a nie czy zakupy można robić 24h. Są zawody które z racji bezpieczeństwa życia czy porządku publicznego muszą pracować , ale cała reszta jak nie musi nie powinna być do tego zmuszana. Co z tego, że za niedziele ma wolne w poniedziałek albo wtorek ?Dziecko nie pójdzie do szkoły i rodzic spędzi z nimi czas ? Niestety zawiść "polaków" tkwi w nich tak głęboko , że zrobią wszystko by ktokolwiek nie miał chociaż odrobinę lepiej ....
Dlaczego nie akurat środa wolna? Bo w środę jest tylko jedna msza? Tak czy siak nikt więcej do kościoła nie pójdzie. Obojętnie czy galeria będzie otwarta czy zamknięta. Do tego będzie w prawie sto wyjątków i polak znajdzie sposób. Np. szef może sobie pracować w swoim sklepie w niedzielę i święta. To ludzie będę wynajmować sklep w niedziele pracownikowi, a klient nie będzie widział różnicy.
~Autor: policjant nie człowiek tylko zwykły j.e.b.a.n.y PIES...wiec nie mylić ....Psy niech robią non stop...i c.h.u.j im w d.u.p.e........
popieram
Sklepy powinny byc zamkniete w niedziele .Ale nie wierze szczerosc kasty rządowej w tej sprawie .Czemu tej sprawy nie rozwiazala 2 lata temu .Pisuary nie graja uczciwie w tej sprawie .Ciekawe co chca w ramach tego problemu ugrac po cichu bez rozgłosu .wszystkie dotychczasowe ustawy miały drugie dno .
Ja zgłaszam się na ochotnika i bardzo chętnie będę pracował w każdą sobotę i niedzielę w zamian za wolne we wtorki i środy.
Robi się coraz bardziej czarno w naszej Polsce.
Jestem za, a nawet przeciw. Rozszerzę pomysł - syn p. Premier też powinien mieć wolne niedziele!!!
~lolo: Sklepy powinny byc zamkniete w niedziele .Ale nie wierze szczerosc kasty rządowej w tej sprawie .Czemu tej sprawy nie rozwiazala 2 lata temu .Pisuary ...
Dokładnie. To jest zasłona dymna tak jak aborcja. Pod taką zasłoną dymną chcą ogarnąć krs, żeby nie przegrać już żadnych wyborów.
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.