Pogoda jutro Pogoda Poznań
103
Jednak będzie ulica Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu? Wojewoda chce w nią przekształcić ul. 23 Lutego
KaT | aktualizacja: Czwartek, 2 listopada 2017 roku, godzina 12:50

Jak podaje Gazeta Wyborcza, zmiana miałaby się odbyć w ramach dekomunizacji.

Choć miejscy radni w ogóle nie rozważali zmiany nazwy ulicy 23 Lutego w ramach dekomunizacji, wojewoda wielkopolski chce to zrobić, bo jego zdaniem obecna nazwa przypomina o wejściu wojsk Armii Sowieckiej do Poznania w 1945 roku.

W oficjalnej korespondencji GW z rzecznikiem wojewody pojawia się informacja o chęci uhonorowania „własną” ulicą wybitnych poznaniaków. - Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann jest otwarty na składane propozycje, które często odnoszą się do dorobku zasłużonych Wielkopolan. Jedną z propozycji jest osoba Stefana Stuligrosza, twórcy Chóru Chłopięco-Męskiego „Poznańskie Słowiki”. Drugą, postulat przywrócenia dawnej ulicy Pocztowej w Poznaniu - potwierdza Tomasz Stube z WUW w oficjalnym komunikacie. Zdaniem dziennikarzy jest to jednak „zasłona dymna”. Wojewoda ma się nosić z zamiarem zmienienia nazwy ulicy 23 Lutego na ulicę Lecha Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu prowadzono dyskusję na temat nadania imienia Lecha Kaczyńskiego fragmentowi ulicy Roosevelta przy Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zdaniem GW nie jest przypadkiem, że Prawo i Sprawiedliwość zrezygnowało z walki o tę zmianę. Wojewoda miał bowiem zagwarantować politykom PiS nazwanie innej, ważnej ulicy imieniem Lecha Kaczyńskiego.

WASZE KOMENTARZE
Ja pierdzielę, nie ma ważniejszych spraw w tym mieście?
A tak swoją drogą niech Wojewoda Hoffmann zdekomunizuje jeszcze ulicę Dworcową, bo upamiętnia jakiegoś Rosjanina o nazwisku Dworcow. A także osiedle Rusa, można by zmienić na osiedle Jarosława (osiedle Lecha już jest w okolicy).
Pięknie. Dobra miejscówka
"...pojawia się informacja o chęci uhonorowania
Oczywiście, że dotychczasowa nazwa ulicy przypomina wejście sowietów (kim oni byli, to Marsjanie?!), do Poznania. Po co oni wchodzili do Poznania? Przecież mogli tu zostać niemcy. Przecież byli tacy mili...
I przez jednego ch*** ludzie będą musieli dokumenty zmieniać!
~: "...pojawia się informacja o chęci uhonorowania ...
Epoznan uciął tekst. Pytałem tylko co takiego Lech Kaczyński zrobił dla Poznania.
dlaczego akurat ta ulica , która jest ważna dla historii Poznania!!!!
Mam nadzieję że to żart? 23 lutego wywieszamy polskie flagi nie po to żeby chwalić Sowietów! Nie ma powodu zmieniać nazwy ulicy, a na Kaczora to już na pewno nie! Mam nadzieję, że żadna ulica w Poznaniu nie będzie nazywana z politycznego nadania!
~mk7: Mam nadzieję że to żart? 23 lutego wywieszamy polskie flagi nie po to żeby chwalić Sowietów! Nie ma powodu zmieniać nazwy ulicy, a na Kaczora to już ...
KOD i radziecka agentura będą protestować. Uzbiera się z 15 osób.
Jak najszybciej,póki ubecja kona !
co za bzdura - taka sama bzdura jak nadanie Solnej - czterech różnych nazw na różnych odcinkach
Nie! Jak wam PiS-iorom nie pasuje nazwa 23 lutego to przywróćcie starą nazwę "Pocztowa".
co za absurd
Niech sobie łeb zmieni
espe: KOD i radziecka agentura będą protestować. Uzbiera się z 15 osób....
Bolszewiku,pisząc o radzieckiej agenturze,masz na myśli swojego ojca i dziadka?
Nie ma takiej ulicy w Poznaniu i nie będzie, a ujadanie wyliniałych pisowskich burków takich jak espe nic tutaj nie pomoże.
...
A czym zasłużył się Lech Kaczyński dla Wielkopolan? Cóż, aby taką zmianę przeprowadzić, potrzebne będzie chyba poparcie mieszkańców - a patrząc po tym ile ludzi przychodzi na marsze prorządowe, nie sądzę, żęby uzbierało się choć 10 ;)
Niech tylko kuzwa sprobuja ! Poroniony pomysl. Niech sie wezma za jakies powazne sprawy...
~:): A czym zasłużył się Lech Kaczyński dla Wielkopolan? Cóż, aby taką zmianę przeprowadzić, potrzebne będzie chyba poparcie mieszkańców - a patrząc po tym...
AKURAT ONI SIĘ LICZĄ Z MIESZKAŃCAMI..
Ja przeżyłem w Poznaniu dzień 23 lutego 1945. To był dzień, w którym żołnierze rosyjscy (nie znaliśmy wtedy słowa "radzieccy") przyprowadzili na podwórko naszego domu grupę kobiet, które wyprowadzili z Cytadeli. Były tam "zatrudnione" do obsługi niemieckich żołnierzy. W dniu 23 lutego i jeszcze wcześniej zgięło wielu poznaniaków, którzy uczestniczyli w zdobywaniu Cytadeli. W tm dniu Rosyjski żołnierz - na pewno był to Rosjanin, dał mi do zjedzenia konserwę wojskową tzw tuszonkę. Smak tej tuszonki zachowałem, jako coś tak wspaniałego, jakiego nie jadłem nigdy w moim 84 letnim życiu! To pewno była zwykła gotowana wieprzowina ala ja wtedy byłem po kilku tygodniach głodówki w czasie oblężenia. Dekomunizatorowi z PISu przesyłam słowa pogardy! On na pewno nie jest poznaniakiem!
Dziwne. Dlaczego pisowscy socjaliści tak bardzo krzyczą o dekomunizacji, a jednocześnie robią wszystko aby wprowadzić PRL-bis?
Dziwne. Dlaczego pisowscy socjaliści tak bardzo krzyczą o dekomunizacji, a jednocześnie robią wszystko aby wprowadzić PRL-bis?
Lepiej nie . Czy ktoś brał pod uwagę co może się zdarzyć na tej ulicy?. Władze Poznania będą się wstydzić . Ulica 23 lutego to symbol. Jężeli ktoś tego nie rozumie to znaczy że jest burakiem, słoikiem itd.
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.