Pogoda jutro Pogoda Poznań
72
Likwidacja lewoskrętów, jednokierunkowe ulice oraz tempo 30 na całych Jeżycach? Ruszają konsultacje
sk | aktualizacja: Piątek, 13 października 2017 roku, godzina 15:24

Miasto szykuje się do poważnych zmian komunikacyjnych na Jeżycach. Ruszyły konsultacje w tej sprawie.

Celem działań ma być zwiększenie bezpieczeństwa, zmniejszenia hałasu, a także ograniczenie lub wyeliminowanie tranzytowych przejazdów przez tę część miasta. Z uwagi na szeroki zakres proponowanych zmian konsultacje przeprowadzone będą dwuetapowo.
 
- Pierwszy, rozpoczyna się dziś. Będziemy w nim opiniować rozwiązania sieciowe, czyli ogólną organizację ruchu na terenie osiedla. Prezentujemy dwa warianty zmian, z których pierwszy przewiduje ograniczenie ruchu tranzytowego, a drugi jego całkowite uniemożliwienie - informuje ZDM.
 
Szczegóły obu wariantów, wzbogacone m.in. o mapki ruchu drogowego, można znaleźć tutaj.
 
ZDM prosi o wysyłanie uwag na adres jezyce@zdm.poznan.pl do 27 października oraz do dyskusji na www.jezyce.geodyskusja.pl.
 
Ponadto zaplanowano dwa spotkania warsztatowe: 17 października w Szkole Podstawowej nr 23 (godz. 17:00) oraz 18 października w Szkole Podstawowej nr 36 (godz. 17:00).

WASZE KOMENTARZE
a gdzie jest wariat - NIC NIE ZMIENIAĆ! k u r wa jaskowiak z wudarem odpier dolcie sie od tego fyrtla!!!!
~Ruszyły konsultacje w tej sprawie. ...
te " konsltacje " to fikcja!!! oni mają w dupie opinie Mieszkańców!!! NIC NIE ZMIENIAĆ!
Hiehie zaraz oczywiście będzie hejt, a tak naprawdę wprowadzane zmiany są korzystne dla wszystkich. Również dla kierowców, tylko trzeba trochę zmienić przyzwyczajenia.
" Odwrócenie kierunku ruchu na ul. Poznańskiej, ul. Jeżyckiej i " K u r w a poyebani!!!!
"Przerwanie ciągłości ul. Dąbrowskiego na wysokości rynku Jeżyckiego
Skonczy sie zapiedzielanie 100km/h
Poprawa życia mieszkańców ?? czy na pewno chodzi o tych z Jeżyc? czy np. usuwanie miejsc parkingowych ze Słowackiego to jakas poprawa czy inna dobra zmiana. Niech zostanie tak jak jest. A hałas ? może warto byłoby wywalić tę nieszczęsną kostkę brukową z Dąbrowskiego to byłoby ciszej.
czyli dojazd do domu to jak teraz ? ile będę musiał nadłożyć drogi zeby dojechac?? niech lepiej juz nic nie mieszaja !!! Tam samochody sie snują 30 km juz jest od dawna;)
czyli dojazd do domu to jak teraz ? ile będę musiał nadłożyć drogi zeby dojechac?? niech lepiej juz nic nie mieszaja !!! Tam samochody sie snują 30 km juz jest od dawna;)
czyli dojazd do domu to jak teraz ? ile będę musiał nadłożyć drogi zeby dojechac?? niech lepiej juz nic nie mieszaja !!! Tam samochody sie snują 30 km juz jest od dawna;)
Ktoś tu chyba skręta spalił :)
Zlikwidować lewactwo?
Te mapki to kiedy były robione? Jak kraszewskiego było zamknięte? Na prawdę całe to ZDM trzeba na zbity pysk wywalić bo niedługo nic z tego miasta nie zostanie.
Tęczowy wie doskonale ze nie bedzie miał kolejnej kadencji. Dlatego chce jak najwiecej rozpieprzyc w miescie bo czasu mało mu zostało. Nastepca bedzie mial co robić aby posprzątać ten syf po tym dewiancie...
nie te tepe dzidy wyprostuja ulice i zablokuja kierownice...
WIWAT ZDM ! WIWAT PREZYDENT! CZYLI JEŻYCE BĘDĄ ZA CHWILĘ STAŁY W KORKU, NIE MÓWIĄC JUŻ O BUKOWSKIEJ..... NIEDŁUGO MIASTO STANIE SIĘ CAŁE "TEMPO-30" CZYLI W WOLNYM TŁUMACZENIU BĘDZIE SIĘ Z NIEGO CO ROKU WYPROWADZAŁO 30000 MIESZKAŃCÓW
Komentarz zdjęty z emisji przez redakcję za złamanie regulaminu.
Niby dejj dzej jest z lewicy ale zakazuje sekretów w lewo. Czyli w kolejnych wyborach trzeba wybrac kogos z centrum lub prawicy. Mi osobiscie to nie przeszkadza zaden szanujacy sie Polak nigdy nie skreca w lewice
Trzeba zaj***ć tego śmiecia!
Hiehie zaraz oczywiście będzie hejt, a tak naprawdę wprowadzane zmiany są korzystne dla wszystkich. Również dla kierowców, tylko trzeba trochę zmienić...
Jakoś nie wyobrażam sobie, aby zasuwać Szamarzewskiego, Sienkiewicza albo Wawrzyniaka szybciej niż 30.
Super, jeśli Jeżyce jeszcze raz zyskają tak jak na wprowadzeniu strefy płatnego parkowania (z początku wyklinanej, a teraz stanowiącej wzór dla wszystkich innych śródmiejskich dzielnic), to jestem jak najbardziej za :)
Ok ograniczyc ruch blachosmrodziarskichc zlomów ale to przesada
~aaa: Skonczy sie zapiedzielanie 100km/h...
Proszę o odpowiedź gdzie tam możesz się rozpędzić powyzej 50 km/h Całe jeżyce stoją wiecznie w korkach. No chyba że ktoś jeździ o 3 rano to wtedy mogę przyznać rację;P
~Autor: a gdzie jest wariat - NIC NIE ZMIENIAĆ! k u r wa jaskowiak z wudarem odpier dolcie sie od tego fyrtla!!!!...
jeżyce skasować i wybudować nowoczesne bloki i wieżowce!! w razie czego kaczyński pomoże w wywłaszczeniu i skazaniu!
hej wszystkim prace w miejskim inrzynieże ruhu dostałrzem po znomosciach ino nadal nie wiem co ja tótaj robie. ten Wudarski ciagle karze nam cos kreslic jakies znaczki 30 malowac ulice na czerwono i przejscia kreslimy pomimo ze juz sa. a moj szef Dondajewski sie zwie robi wszystko co oni mu kaza tak jak piesek dla smakolyka. konsultacje? haha dawnon2 wariant jest wybrany. docelowo zamkna wszystko. ale wiecie 3 tysie gole co miesiac nie zabardzo sie meczac. A dzej dzej sie cieszy bo jak wolno po jerzycach bedzie jezdzal tonse ksiazke poczyta. No to koncze. ciao
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.