Pogoda jutro Pogoda Poznań
2-2
W tym roku nie będzie wspólnego czyszczenia słupów. „Skala nielegalnego plakatowania została znacznie ograniczona”
j | aktualizacja: Czwartek, 21 września 2017 roku, godzina 17:33

Po dwóch latach podsumowana została kampania „Czyste słupy” . Okazuje się przyniosła ona zamierzone rezultaty – wspólnymi siłami dało się oczyścić infrastrukturę, na której znajdowały się nielegalne plakaty.

W połowie 2015 roku w Poznaniu zainaugurowana została kampania „Czyste słupy”. Wówczas dzięki zaangażowaniu poznaniaków udało się usunąć z ponad 50 słupów trakcyjnych w rejonie pl. Wolności oraz ulic 27 Grudnia i Fredry nielegalne plakaty. W 2016 roku akcja została powtórzona. Plakaty „zniknęły” z ponad 80 słupów trakcyjnych przy ul. Podgórnej, Al. Marcinkowskiego i Strzeleckiej.  Pomysł wspólnego oczyszczania słupów w centrum był naturalną konsekwencją ówczesnej sytuacji. Chcieliśmy nagłośnić akcję, a przez to uświadomić wszystkim, że plakaty są nielegalne, szpecą miasto, a ich usuwanie sporo kosztuje – przypomina Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania, inicjator kampanii.  Udało się, za co jeszcze raz dziękujemy, wspólnie z mieszkańcami przywrócić porządek w centrum. Dziękujemy również wszystkim, którzy tę pracę uszanowali - dodaje.

Dziś akcja została podsumowana. Okazuje się, że przyniosła ona zamierzone rezultaty. Efekty prowadzonej kampanii widać bardzo wyraźnie. Większość słupów pozostaje czysta, co więcej - dzięki temu, że infrastruktura zyskała elegancki, grafitowy kolor, jest teraz dyskretniej obecna w miejskiej przestrzeni – dodaje Piotr Libicki, plastyk miejski.

Jeszcze w 2011 roku strażnicy interweniowali blisko 800 razy wobec nielegalnie plakatujących. W minionych latach liczba tych interwencji utrzymuje się na poziomie ok. 100 rocznie – podkreśla Waldemar Matuszewski, komendant Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Naszym nadrzędnym celem jest przywrócenie porządku w Poznaniu i zmniejszenie przyzwolenia społecznego na wandalizm – mówi Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań. W ubiegłym roku obłożyliśmy sztucznym bluszczem filary, a w tym roku sztuczny bluszcz pojawił się na przyczółkach wiaduktu na ul. Poznańskiej. Dzięki temu okolica zyskała nowy, estetyczny wygląd, a wandale nie mają możliwości malowania graffiti czy przyklejania plakatów – dodaje.

Zmniejszenie skali procederu nielegalnego plakatowania sprawiło, że w tym roku nie przeprowadzimy akcji wspólnego czyszczenia słupów. Kampania jednak trwa nadal i jeśli okaże się, że konieczna jest pomoc mieszkańców wiemy, że możemy na nich liczyć – mówi Maciej Wudarski.

Ponadto do 30 września na parterze Urzędu Miasta Poznania oglądać można wystawę zdjęć pt. „Wspólnie dla Miasta”. Jest ona między innymi formą podziękowania mieszkańcom za pomoc i pokazania ich dokonań oraz obecnego stanu torowisk.

WASZE KOMENTARZE
[1]
JEBANY SQ KLUB W KOŃCU UPADA WIĘC PRZESTALI PLAKATOWAĆ CAŁE MISTO SWOIMI IMPREZAMI DLA WIEJSKICH PIZD
Nie ma imprez to nie ma plakatów. Firmy też wynoszą się z Poznania do okolicznych gmin.
~Autor: JEBANY SQ KLUB W KOŃCU UPADA WIĘC PRZESTALI PLAKATOWAĆ CAŁE MISTO SWOIMI IMPREZAMI DLA WIEJSKICH PIZD...
kutury trochę bo nawet wiejskie p*** mają jej więcej od Ciebie
Niech coś zrobią z drugim wiaduktem na krzyżówce Pułaskiego/Poznańska/Roosevelta... przecież on gorzej niż tragicznie wygląda...
Tak? A co z przemysłowa 25? TO JEEBANE SCIERWO WISI WSZEDZIE
stasio jutro będzie czyścił słupy swoim kolegom GEJOM na ul.Zamkowej juz nawet dzis czyści swoją okręznice żeby koledzy nie mieli niespodzianki na swoich slupach..ja tej ale gej
Zamiast czyszczenia słupów zorganizujcie czytanie książeczki o jasiu
~Autor: stasio jutro będzie czyścił słupy swoim kolegom GEJOM na ul.Zamkowej juz nawet dzis czyści swoją okręznice żeby koledzy nie mieli niespodzianki na swo...
jestes skonczonym kretynem pomiotem 44
Zgadza się. Czas zrobić porządek z nielegalnymi reklamami sklepu meblowego z Przemysłowej. Oni nawet wbijają w trawniki kije z dyktą z naklejoną reklamą.
Słupy powinni czyścić Ci co je oblepiali. Od tego jest policja i sądy by to wyegzekwować.
Hm... Nie ma plakatów... Czyżby Fred był na urlopie? Może wziął się za grubszy interes?
ZAWSZE SIE JAKIES CWOKI ZNAJDA CHETNE DO CZYNU SPOLECZNEGO, KOGO OBCHODZA JAKIES QRWA JEBANE SŁUPY Z GOOWNAMI NA NICH? SLUPÓW CI U NAS DOSTATEK A NALEPIACZY JEBANYCH PELNO I CO? JAK KTOS ZWRACA UWAGE NA WYGLAD SŁUPA TO ZNACZY ŻE JEST MOCNO POJEBANY A TYM BARDZIEJ NALEPIACZE CZERPIĄ SATYSFAKCJĘ A PO CO? WYSTARCZY MIEC TO W ODBYCIE BO TO JEST STAWKA WIEKSZA NIZ ZYCIE
ZAWSZE SIE JAKIES CWOKI ZNAJDA CHETNE DO CZYNU SPOLECZNEGO, KOGO OBCHODZA JAKIES QRWA JEBANE SŁUPY Z GOOWNAMI NA NICH? SLUPÓW CI U NAS DOSTATEK A NALEPIACZY JEBANYCH PELNO I CO? JAK KTOS ZWRACA UWAGE NA WYGLAD SŁUPA TO ZNACZY ŻE JEST MOCNO POJEBANY A TYM BARDZIEJ NALEPIACZE CZERPIĄ SATYSFAKCJĘ A PO CO? WYSTARCZY MIEC TO W ODBYCIE BO TO JEST STAWKA WIEKSZA NIZ ZYCIE
a tak na marginesie - to lewactwo przoduje w oblepianie lub opisywanie tego miasta sprayami - nalezy wziac sie za lewactwo czyli srodowisko LGBT + i wyleczyc ich z chorego nałogu
Bardzo dobrze, przecież to były POzorowane akcje. Teraz na poważnie za czyszczenie słupów wziął się minister Ziobro.
przeciez rozpoczyna sie pride pedal-gej week wiec slupy beda nie tylko staly ale rowniez beda czyszczone a inne troche popracuja. Poznan utonie w pedalskim nasieniu i ja sie pytam kto to wyczysci. Czy bedzie jakas spoleczna akcja? Moze np rowerzysci cos zorganizuja?
Szkaradek: Nie ma imprez to nie ma plakatów. Firmy też wynoszą się z Poznania do okolicznych gmin....
I super. Jak chcesz imprezować i drzeć po 22 mordę, to jedź na prowincję (Klub Ekwador, Manieczki).
Cała ta akcja to tylko perfidne usprawiedliwianie nieróbstwa miasta. Wystarczy przejechać (dziennie przejeżdża 100 tysięcy łebków) się tzw. pestką aby przekonać się jak wygląda dbałość miasta o estetykę.
~jurek: Cała ta akcja to tylko perfidne usprawiedliwianie nieróbstwa miasta. Wystarczy przejechać (dziennie przejeżdża 100 tysięcy łebków) się tzw. pes...
Pestką jeździ głównie studenckie bydło. Tak więc przystanki są tam głównie obklejane, gdyż tylko bydło ma czas na koncerty i imprezy... (!!!!).
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.