Pogoda jutro Pogoda Poznań
3-4
„Wszystkich rowerzystów bym wyp*****lił z miasta”. Tak policjant zwraca się do rowerzysty?
KaT | aktualizacja: Czwartek, 14 września 2017 roku, godzina 12:05

Stowarzyszenie Rowerowy Poznań twierdzi, że we wtorek na ulicy Grunwaldzkiej jeden z policjantów interweniujących w związku z potrąceniem rowerzysty przez samochód stwierdził: „wszystkich tych rowerzystów to bym, k**wa, wyp*****lił z miasta”.

O sprawie poinformowało nas stowarzyszenie Rowerowy Poznań. Na ulicy Grunwaldzkiej we wtorek samochód potrącił rowerzystę. Kierowcę ukarano mandatem, bo to on ponosił winę za incydent. Gdy na miejsce przyjechała policja, jeden z funkcjonariuszy miał powiedzieć do rowerzysty (poszkodowanego w tym zdarzeniu), że „najchętniej wyp*****liłby wszystkich rowerzystów z miasta”.

- Kilka miesięcy temu inny rowerzysta ze Stowarzyszenia Rowerowy Poznań został potrącony przez samochód na przejeździe rowerowym na ul. Roosevelta (przy ul. Słowackiego). Winnym znowu był kierowca, który nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na przejeździe rowerzyście. Przybyły na miejsce policjant zwrócił się do ofiary zdarzenia słowami: "Wina jest oczywiście kierowcy, ale pan jest winny moralnie!” - opisuje stowarzyszenie.

Andrzej Janowski, prezes Rowerowego Poznania zaznacza, że nie ma wątpliwości co do tego, że taka sytuacja miała miejsce. - Oczekujemy zmiany nastawienia policji. Nie chcemy pozorowanych akcji nazywających się dbaniem o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, które tak naprawdę polegają na karaniu ich za przechodzenie na czerwonym świetle czy jazdę na rowerze po chodniku - mówi. - Piesi i rowerzyści są najbardziej zagrożonymi uczestnikami ruchu, a mamy wrażenie, że policja zamiast edukować kierowców i wymagać również od nich przestrzegania przepisów, skupia się wyłącznie na karaniu pieszych i rowerzystów.

Rowerowy Poznań powołuje się na raport NIK dotyczący kontroli działań realizowanych przez policję i straże miejskie na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Wynika z niego, że za 60% zdarzeń winę ponoszą kierowcy. Według kontrolerów policja i straż miejska skupiają się za bardzo na pieszych, a nie uwzględniają w swoich działaniach kierowców.

Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji podkreśla, że skarga w sprawie incydentu z ulicy Grunwaldzkiej nie wpłynęła do Komendy Miejskiej Policji. - Jeśli ten pan faktycznie spotkał się z taką sytuacją, to jest to niedopuszczalne zachowanie ze strony funkcjonariusza i rowerzysta powinien złożyć skargę, która zostanie rozpatrzona - mówi. - W całym ubiegłym roku do poznańskiej Komendy Miejskiej Policji trafiło 7 skarg na niekulturalne zachowanie policjantów. W przypadku 500 tysięcy interwencji, jakie odbywają się w ciągu roku, skarg jest niewiele, ale każda z nich jest analizowana i sprawdzana - zapewnia.

WASZE KOMENTARZE
Policjant to prosty człowiek bo jak nazważ kogos kto zhadza sie pracowac za 2 tysiace?
Jeśli to prawda to mam nadzieję że ten policjant będzie wyrzucony z policji.
no i ma racje, jeżdżą jak chcą. Ma czerwone na asfalcie to wjeżdża na chodnik. Ma ścieżkę rowerową, to jedzie jezdnią bo wielki panicz musi asfaltem.
No i miał sporo racji. Rowerkowi jak jeżdzą każdy widzi.
BRAWA DLA POLICJANTA. AŻ SERCE ROŚNIE. BOHATER. CZUĆ ŻE WIELKIE ZMIANY W POZNANIU ZBLIŻAJĄ SIĘ WIELKIMI KROWAMI. ZA ROK WYGONIMY Z POZNANIA CAŁE LEWACTWO!!!
I BARDZO DOBRZE, POWINIEN JESZCZE SMIECIA SKOPAC I SPALOWAC
"Według kontrolerów policja i straż miejska skupiają się za bardzo na pieszych" - klasyk to mandat dla babci która przechodzi 10 m od pasów. A np. na drodze Poznania do Szamotuł przez Mrowino wyprzedzanie na trzeciego to norma a policja pojawia się tam tylko jak jest wypadek.
~Autor: No i miał sporo racji. Rowerkowi jak jeżdzą każdy widzi. ...
Przecież w tym przypadku to kierowca spowodował wypadek. Tak ustaliła policja. Dlaczego wrzucasz wszystkich do jednego worka?
Jeśli tak powiedział, to pewnie miał ku temu uzasadnione powody...wg mnie może nie wszystkich ale tak połowę to na pewno...JAKIM PRAWEM PORUSZAJĄ SIĘ PO DROGACH PUBLICZNYCH BEZ CHOĆBY PODSTAWOWEJ ZNAJOMOŚCI PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO, POTWIERDZENIEM POSIADANIA JAKIEGOŚ DOKUMENTU - PRAWA JAZDY, KARTY ROWEROWEJ...?
Każdy ma czasami słabszy dzień. Policjant też człowiek i do tego g***o im płacą.
Popieram w pierwszej kolejności to bym wyp*****lił jaśkowiaka i całe PO oraz ich opłacanych trolli głosuj na PIS.
Problem lezy w kulturze osobistej głównie kierowców. Czy nie można zrobić tak jak jest np w Niemczech czy Szwecji, że rowery mogą jeździć całkiem legalnie po chodnikach? To taki problem. W tam tych krajach jest dużo więcej rowerzystów i nikt nie robi problemów.
Proszę o informację z jakiej komendy ten policjant zaraz jadę z kawą i ciasteczkami na miłą porozmawiankę na temat pedalarzy w Poznaniu i ich pełnomocnika włodarza (pełnego nocnika). Nareszcie zaczyna pękać balon nienawiści i wylewa się to co myśli wielu kierowców w Poznaniu.
~sss: no i ma racje, jeżdżą jak chcą. Ma czerwone na asfalcie to wjeżdża na chodnik. Ma ścieżkę rowerową, to jedzie jezdnią bo wielki panicz musi asfaltem....
A kierowcy to tacy święci są że zawsze jadą 50 km/h w terenie zabudowanym i nigdy nie wyprzedzają na podwójnej ciągłej.
I MA RACJĘ. BRAWO. CHOĆ JEDEN POLICJANT MIAŁ ODWAGĘ TO POWIEDZIEĆ. WSZAK MIASTA BUDOWANO DLA AUT NIE dla pedalistów. MY PŁACIMY W BENZYNIE PODATKI, Z KTÓRYCH SĄ BUDOWANE I DROGI I ŚCIEŻKI dla pedalistów. NIECH SAMI FINANSUJĄ SWOJE DROGI. ZOBACZYMY CO POTRAFIĄ. A PONADTO OBOWIĄZKOWE OC I AC I KARTA ROWEROWA. KAŻDY pedalista MOŻE KUPIĆ ROWER I WYJECHAĆ NA DROGĘ NIE ZNAJĄC PRAWA O RUCHU DROGOWYM, ALE WINIEN JEST KIEROWCA. . p r e c z z p e d a l i t a m i !!!!!!
~Autor: I BARDZO DOBRZE, POWINIEN JESZCZE SMIECIA SKOPAC I SPALOWAC ...
Ludzie, skąd w was tyle nienawiści? To przykre zdarzenie i dla rowerzysty i dla kierowcy, nie zakładam że specjalnie potrącił rowerzystę. Poszkodowanemu życzę szybkiego powrotu do zdrowia a kierowcy wyciągnięcia wniosków na przyszłość.
co racja to racja! A teraz minusujcie zwolennicy czerwonych POmazanek i siodełka z tyłu :) Stowarzyszenie Rowerowy Poznań - cóż to za wymysł?
Wreszcie jakiś ogarnięty policjant się trafił :)
Kilka razy bym na takich d****i wpadł wysiadając z autobusu raz widziałem jak taki d**** wpadł na biedaka który wysiadał z autobusu jakby to była matka z dzieckiem to kolesia sam bym dobił precz z pedalstwem gdybym jednak wyszedł drzwi na końcu autobusu to idiota by wpadł na mnie ale wpadł na łysego dresa i dostał w mordę pedał na rowerze.
i policjant ma rację, jedzie taka święta rowerowa krowa całą szerokością jednego pasa (bo może) a nawet jak się zbliży do krawędzi jezdni to nie można go wyprzedzić i takim właśnie sposobem na drodze gdzie można jechać 50 jedzie się 20, niech rowery wracają na chodniki, lepiej rozjechać pieszego rowerem niż samochodem rowerzystę
1 raz w życiu popieram Pana Policjanta ;-)
~sss: no i ma racje, jeżdżą jak chcą. Ma czerwone na asfalcie to wjeżdża na chodnik. Ma ścieżkę rowerową, to jedzie jezdnią bo wielki panicz musi asfaltem....
jaka jest kara za jazdę ulicą gdy obok ma ścieżkę dla cyklistów? Bo mnie szlak trafia jak taki w kasku i rurą w zupie jedzie Hetmańską mając obok czerwony szlaczek.
Powinno być więcej takich policjantów , może wreszcie ktoś by zrobił porządek z rowerzystami w tym mieście . :)))
Jebane pedały zima sie zacznie to cwelownia z rowerów na samochody i dopiero bedzie zadyma w miescie!
A co pan Andrzej Janowski, prezes stowarzyszenia Rowerowy Poznań powie na rowerzystów którzy łamią nie tylko przepisy na drodze ale też szaleją na wąskich chodnikach,a szczególnie irytuje mnie przejazd rowerzystów przez wąski chodnik mostu Chrobrego nad Wartą,może pan ze prezes weźmie się za edukowanie swoich podopiecznych zamiast policjantów?
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.