Pogoda jutro Pogoda Poznań
1-1
Piknik Obywatelski w Starym Korycie Warty
j | aktualizacja: Niedziela, 8 2017 roku, godzina 13: 1

W niedzielę organizatorzy poznańskiego Łańcucha Światła zorganizowali kolejny Piknik Obywatelski. Na spotkanie przybył między innymi pisarz Jacek Dehnel.

Przypomnijmy. Łańcuch Światła w Poznaniu powstał z inicjatywy społecznika Franciszka Sterczewskiego. Z pomocą znajomych zorganizował najpierw kameralne spotkanie na placu Wolności. Wspólnie wyrazili sprzeciw wobec planów rządu, związanych z reformą sądownictwa. Spotkanie szybko przerodziło się w kilkunastotysięczne, codzienne manifestacje. Od początku chodziło jednak o oddolny ruch obywatelski, bez promowania konkretnych ugrupowań politycznych. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy organizatorzy chcą teraz wykorzystać społeczny potencjał i zaprosić poznaniaków do udziału w kolejnych spotkaniach. Te mają dotyczyć nie tylko sytuacji politycznej w kraju, ale też kultury i sztuki. Chcemy po prostu to jakoś przekuć w pozytywne postawy obywatelskie, w jakieś nowe zwyczaje, nowy patriotyzm, dlatego chcemy spotykać, organizować, dyskutować o tym jak się organizować i gdzie tę energię społeczną zlokalizować - tłumaczył Franciszek Sterczewski, organizator poznańskiego Łańcucha Światła.

Pierwszy Piknik Obywatelski został zorganizowany w niedzielę 30 lipca na placu Wolności, na dziś zaplanowano drugie spotkanie tym razem w Starym Korycie Warty. Oprócz wspólnego piknikowania (zachęcamy do przynoszenia i dzielenia się podwieczorkami) porozmawiamy o hejcie, mowie nienawiści, o tym, co się dzieje z komunikacją międzyludzką, oraz o wyższości argumentu nad pięścią porozmawiamy z ekspertami w tej materii. Będą z nami: Jacek Dehnel – pisarz,poeta, prof. Piotr Śliwiński - nauczyciel akademicki, badacz polskiej poezji, Julia Theus - studentka polonistyki na UAM, copywriterka w agencji PR. Spotkanie poprowadzi: Krzysztof Hoffmann - krytyk literacki, tłumacz, czasem historyk – informowali organizatorzy.

Piknik obywatelski odbywa się w godzinach od 16:00 do 20:00 w Starym Korycie Warty (nowy nadrzeczny amfiteatr). Dyskusje rozpoczęły się o godzinie 17:00.

WASZE KOMENTARZE
Ten cały Sterczewski nie jest żadnym społecznikiem, tylko marionetką Sorosa.
ŻAŁOŚNI LUDZIE
Nie ma dla mnie znaczenia czy stare czy nowe...Ważne że jest koryto!! Serce zawsze z lewej.
Wata ma swoje koryto? Przed wysłaniem artykułu na portal polecam również sprawdzić jego tytuł.
LUBON: ŻAŁOŚNI LUDZIE ...
Tak, żałośni, ci którzy odgradzają się tysiącami policjantów i tysiącami barierek, tworząc aleję strachu. Żałosny to jest pis i jego elektorat, zwłaszcza miesiączkowy. Proponuję obejrzeć wywiad z dwoma młodymi policjantami z miesiączki, tam jasno jest powiedziane, która grupa jest agresywna.
LUBON: ŻAŁOŚNI LUDZIE ...
Żałośni,prości,niewykształceni.Taką tłuszczą łatwo sterować Sorosowi.
HAHAHA SUPER DOBRANE MIEJSCE -----STARE KORYTO----IDEALNIE PASUJE..................
Debile.
Przynajmniej emeryci będą mieli co robić w niedzielę.
KIJOWSKI się nie sprawdził teraz kolej na innego złodzieja a ciemna masa wszystko kupi
A co to jest to ,,stare koryto waty,,?
~Haha: KIJOWSKI się nie sprawdził teraz kolej na innego złodzieja a ciemna masa wszystko kupi ...
Tak, kupi, każdy kit pisiorów, łykacie jak młody pelikan, a pis wam robi wodę z mózgu. Kościół komuna i teraz pis wie, że głupim narodem łatwiej rządzić.
Obywatele i towarzysze POspieszjcie na picnik !
Obywatele i towarzysze POspieszjcie na picnik !
Żałośni ludzie masakra
Były "gacie na wacie" ale piknik. No, no
TomekHousDiler: Nie ma dla mnie znaczenia czy stare czy nowe...Ważne że jest koryto!! Serce zawsze z lewej. ...
Zamiast słuchać serca zacznij używać rozumu.
~Autor: Ten cały Sterczewski nie jest żadnym społecznikiem, tylko marionetką Sorosa....
Co ciekawe o tym on nic nie wie, natomiast ty jesteś żałosną marionetką Belzebuba z Żoliborza, frustratem nie dopuszczającym do tego by inni mieli inne zdanie na temat nieszczęścia jakie dotyka obecni RP. Pewnie na zasadzie, gdzie chleb i kasa tam ojczyzna nasza.... wystarczy 500,- by kupić równa tobie gawiedź....
Stare komuchy odpędzone od koryta i pożyteczni idioci młodego pokolenia.
~Poznaniak1: A co to jest to ,,stare koryto waty,,?...
To jest właśnie ten wirtual, w którym oni się obracają...
trzeba naprawdę być "pożytecznym idiotą" by głosić np. takie frazesy: ..."chcemy po prostu to jakoś przekuć w pozytywne postawy obywatelskie, w jakieś nowe zwyczaje, nowy patriotyzm..." Mówi to jeden z naczelnych wywrotowców udających jagnię. Co to qrwa znaczy np. "nowy patriotyzm" ??? Powodzenia, tłumów życzę!
Komentarz zdjęty z emisji przez redakcję za złamanie regulaminu.
Szanowni UBywatele. Wasze żałosne pikniki nie mają wpływu na prawdziwych Polaków. Przekażcie swoim pryncypałom z Łubianki, że wasza dywersja polityczna nie przynosi efektów
Podobnie jak miałem zerowe zaufanie do Kijowskiego (okazało się że słusznie) tak i teraz nie wierzę w szczere intencje pana Sterczewskiego... Wygląda mi to na szemrane towarzystwo popierane przez pedalskie lobby.
Gdzie jest koryto waty pytam się?
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.