Pogoda jutro Pogoda Poznań
0-5
Tysiące ludzi protestowało w parku Kasprowicza: "Nie możesz ufać wolności, kiedy nie jest w twoich rękach"
BS | aktualizacja: Sobota, 22 lipca 2017 roku, godzina 21:07

Choć Senat przyjął w nocy ustawę o reformie Sądu Najwyższego i czeka ona już jedynie na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, to protesty Polaków nie ustają. Tysiące poznaniaków zgromadziły się wieczorem w parku Kasprowicza.

Manifestacja rozpoczęła się o godzinie 21 i trwała blisko półtorej godziny. W jej trakcie przemawiało wielu zwykłych poznaniaków - Czy zauważyliście Państwo, że dziś mamy 22 lipca? Dawne święto państwowe PRL upamiętniające wprowadzenie w Polsce dyktatury stalinowskiej. Nie wiem, czy do rządzących dociera w ogóle ironia historii, ale właśnie tę symboliczną datę wybrali sobie na ostateczne głosowanie w Senacie. Do niedawna uważanym za izbę refleksji. Nasza wolność, przewidywalne rządy prawa, wartości nowoczesnej cywilizacji europejskiej zostały brutalnie pogwałcone. Władza nie używając wprawdzie czołgów, uzbrojona jedynie w parlamentarną maszynkę do głosowania, w białych rękawiczkach wprowadza pełzający zamach stanu - mówił Piotr Gąsiorowski, nauczyciel akademicki.

Poruszenie wśród zgromadzonych wywołała też gimnazjalistka, która apelowała do młodych Polaków o zainteresowanie losami kraju - Jeszcze nigdy nie miałam możliwości mówić przed grupą większą niż 20 osób z klasy. Określenie młodzi politycy określa zwykle ludzi w wieku od 20 do 30 lat. Jako uczennica gimnazjum chciałabym zwrócić jednak uwagę na nas, na nastolatków. Za kilka lat pójdziemy do urn głosować i to również od nas będą zależeć losy polskiego państwa. Axel Rose w piosence Civil War śpiewał "Nie możesz ufać wolności, kiedy nie jest w twoich rękach". My młodzi ludzie często uważamy, że kwestie polityczne lepiej oddać w ręce dorosłych. Co jednak powiemy o reformie edukacji? Utrudniła one życie nie tylko nauczycielom, pedagogom, dyrektorom szkól, ale także nam i naszym rodzicom. Miliony podpisów i tysiące ludzi protestujących nie zwróciło uwagi naszego rządu. (...) Dlatego apeluję do Was rówieśnicy, nie bójmy się udzielać - wzywała Florentyna Piotrowska.

Gościem specjalnym poznańskiej manifestacji był pochodzący z Poznania sędzia i rzecznik Sądu Najwyższego - Proszę Państwa, ośmieliłem się prosić o możliwość zabrania głosu, bo kiedyś publicznie powiedziałem, że nie wierzę, żeby Polacy stanęli w obronie sądów. Chcę powiedzieć, że strasznie się myliłem. Chcę za to przeprosić wszystkich tu obecnych. Kiedy obserwuję te spotkania, obserwuję ich przebieg, słucham regulaminu, chcę powiedzieć, że jesteśmy wszyscy pełni uznania dla przebiegu tych zgromadzeń. Pełni uznania dla organizatorów, dla Franka, dla Was wszystkich. Ja od urodzenia jestem poznaniakiem, od urodzenia tu mieszkam i jestem dumny z Poznania. Chcę Wam wszystkim w imieniu sędziów, w imieniu własnym za to wszystko podziękować - powiedział Michał Laskowski.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów na scenie nie pojawił się Ryszard Petru, ani żaden inny polityk. Manifestacja zakończyła się tradycyjnie zapaleniem świateł oraz odśpiewaniem hymnu. Kolejne spotkanie już jutro o godzinie 21 w parku Kasprowicza.

WASZE KOMENTARZE
Chyba nie trzeba tłumaczyć żeby iść na wybory
Chyba nie trzeba tłumaczyć żeby iść na wybory
Gdzie te "tysiące"? ;P
~ewka: Gdzie te "tysiące"? ;P...
Na pewno nie zobaczysz tego w propagandowej pisowskiej telewizji.
Rozgonić kanalie
lokalne kliki łapią ostatni oddech ... po nim nie ma już nic
Komentarz zdjęty z emisji przez redakcję za złamanie regulaminu.
Rasputin: Rozgonić kanalie ...
Dziesiątego rozgonimy chamie.
~Autor: Na pewno nie zobaczysz tego w propagandowej pisowskiej telewizji. ...
tam leci festiwal disco polo ;D
Komentarz zdjęty z emisji przez redakcję za złamanie regulaminu.
Parchy perelu....za 67 lat powrócicie,jeżeli Naród się nie kapnie o waszej obrzydliwej historii !
Rasputin: Rozgonić kanalie ...
Kanalią to był Rasputin...I Tobie podobni..
~::: lokalne kliki łapią ostatni oddech ... po nim nie ma już nic ...
Wolność wlaśnie się skończyła! Komuna wraca w wydaniu dyktatorskim!
Tylko śmierć może pomóc opozycji. Potrzebni są męczennicy , optymalnie byłoby gdyby byli to ochotnicy. Jako , że przykład powinie iść z góry Petru powinien się samospalić . Byłaby okazja do własnej miesięcznicy itp.
A ja byłem i widziałem co tam się dzieje... Na te manifestacje przychodzą normalni ludzie. Nauczyciele, profesorowie, urzędnicy, rodziny z dziećmi, młodzież, nasi rodzice oraz dziadkowie i babcie. Te spotkania są organizowane w miłej rodzinnej atmosferze opartej na szacunku do drugiej osoby. POLECAM wszystkim aby poszli i się przekonali gdzie jest kultura i poziom ludzi. Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy....
~Xxx: Do gazu z tymi pedalami. Protestuja a nie wiedza przed czym. Kur wa... sady maja byc mniej poblazliwe nie stronicowe a mochery i kanalie krzycza bo...
Pedałem to jesteś ty i twój stary - typowy pisofaszystowski elektorat. Jak nie wiesz o co chodzi, to przestań chodzić na wybory - to nie totolotek żeby sobie stawiać X na chybił trafił. Poczytaj sobie o trójpodziale władzy i czemu ma służyć.
dzięki tym spotkaniom łatwo oszacować liczność beneficjentów starego układu. szczerze mówiąc, sądziłem że jest ich więcej ;-)
~ewka: Gdzie te "tysiące"? ;P...
Ewka, mewka...
Czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć o co ta cała zadyma? Mam kilka spraw w sądzie a kilkanaście za mną. Wszystkie w związku z prowadzoną działalnością, kiedyś kiedyś. Tematy spraw oscylują w okolicach utraconego majątku że względu na złe decyzje urzędników. Wszystkie sprawy wygrywam. Dzięki temu, że zgromadziłem wystarczający majątek stać mnie na ciągnie się po sądach latami. No właśnie - latami. W moim mniemaniu reforma ma na celu usprawnienie procesów w sądownictwie. Jeśli jestem w błędzie poprawcie mnie. Aha, nikomu nie życzę walczyć o swoje na drodze sądowej w obecnym układzie. Trwa to latami, na sprawy czeka się miesiącami a w przypadku choroby sędzi sprawy mają nowe terminy np. Za 3 miesiące.... No chyba coś tu nie gra.
Europa, USA i inne kraje świata ślą listy do pisiorów z informacją żeby pis zaprzestał łamania konstytucji. Dziesiątki tysięcy osób w całej Polsce protestuje, coś w tym musi być. To że nas głupie pisiory wzywają od UB SB itp. to rozumiem, są idiotami, ale reszta świata chyba nie ma nic wspólnego z instytucjami które dawno temu zniknęły. Pomyślcie pisiory trochę, jesteście tak zacietrzewieni z pianą na pyskach że nawet nie widzicie, że prawnicy senatu twierdzą że ta ustawa jest niekonstytucyjna.
~Autor: A ja byłem i widziałem co tam się dzieje... Na te manifestacje przychodzą normalni ludzie. Nauczyciele, profesorowie, urzędnicy, rodziny z dziećmi, mł...
Hymn też ma być zmieniony...Czyli wstajemy i śpiewamy..
~Autor: Europa, USA i inne kraje świata ślą listy do pisiorów z informacją żeby pis zaprzestał łamania konstytucji. Dziesiątki tysięcy osób w całej Polsce pro...
Pisałam o tym dzisiaj może z e ''100'' razy...K..wa te d****e niczego nie widzą!!!!!!
~wwwooo: Pedałem to jesteś ty i twój stary - typowy pisofaszystowski elektorat. Jak nie wiesz o co chodzi, to przestań chodzić na wybory - to nie totolotek że...
... opozycja jak gigantyczny odkurzacz odsysa wszelkiej maści idiotów - jesteś tego szablonowym przykładem ;-) po zakończeniu tych bredni ze świeczkami społeczeństwo będzie czyste. oczywiście fani trwania w klikach zmienią adresy czasowo (uwaga! stroje są inne niż prezentowany wczoraj w Senacie RP przez Rulewskiego) ale i tak będzie okejos!
Zaraz burza jako znak obrzydzenia nadejdzie i lewaków rozgoni.
~Autor: A ja byłem i widziałem co tam się dzieje... Na te manifestacje przychodzą normalni ludzie. Nauczyciele, profesorowie, urzędnicy, rodziny z dziećmi, mł...
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.