Pogoda jutro Pogoda Poznań
1-1
Taksówkarze ponownie zamówili Ubera, a po kursie wezwali policję
BS | aktualizacja: Wtorek, 6 2017 roku, godzina 20: 1

Poznańscy taksówkarze po raz kolejny zamówili przejazd za pomocą aplikacji UBER, a kiedy kierowca odmówił wydania paragonu, wezwali policję. Kierowca UBER-a został ukarany.

Już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o taksówkarzach, którzy w ramach walki - z ich zdaniem nielegalną konkurencją - zamawiają przejazd UBER-em, a kiedy kierowca odmawia wystawiania paragonu, wzywają policję. Kolejną taką akcję członkowie Stowarzyszenia Zawodowego Poznańskich Taksówkarzy przeprowadzili we wtorek - Dzisiaj ponownie poprosiliśmy o paragon. Niestety, kierowca nie chciał nam go wydać. W związku z powyższym poprosiliśmy policję o sprawdzenie tego przewoźnika. Panowie Policjanci nie mieli zastrzeżeń, ale w związku z tym, że był to odpłatny przewóz osób, zawiadomili WITD, która kontroluję taką działalność - wyjaśniają przedstawiciele stowarzyszenia.

Kierowcy UBER-a nie wystawiają paragonów, gdyż faktura za przejazd przesyłana jest drogą elektroniczną. Taksówkarze podkreślają natomiast, że zgodnie z obowiązującym prawem przewozy osób może wykonywać tylko licencjonowany taksówkarz, a pojazd przeznaczony do licencjonowanego przewozu osób musi być odpowiednio oznakowany oraz wyposażony w taksometr i kasę fiskalną.

Z informacji przekazanych przez taksówkarzy wynika, że kierowca wykonujący nielicencjonowany przewóz został ukarany karą o wysokości 10000 złotych.

WASZE KOMENTARZE
kapusie w akcji
Złotówy znowu się samozaorały i strzeliły w kolano. Co za banda d****i.
Za takie akcje nawet gdybym miał pieszo iść 10km to nie pojadę ze złotówą, IDIOCI
Taksówkarze to k***y
czegoś tu nie rozumiem, skoro rachunek przesyłany jest elektronicznie a kierowca nie pobiera żadnych pieniędzy to dlaczego kierowca ma wystawić paragon. Paranoja, a podwozić moim samochodem mogę kogo chcę..!!!!! Szkoda że nie piszą że sądy umarzają te kary z braku dowodów..
co za banda idiotów a jak oni przewiozą klienta nieznającego miasta okrężna drogą i skasują 30-40 zł to im się ryj uśmiecha. Taksówkarze to zło
Akcja miała miejsce na lotnisku. NIECH PASAŻEROWIE ZACZNĄ ZGŁASZAĆ TAKSÓWKI, KTÓRE POWINNY MIEĆ ZABRANY DOWÓD REJESTRACYJNY - tzn. odpadające elementy karoserii, widoczne gołym okiem usterki itd. Jak Kuba Bogu, tak...
Ch... wam w pupę złotówy!!!!
JUŻ NIEDŁUGO SZYKUJEMY PODOBNĄ AKCJĘ PRZY WSPÓŁPRACY Z US I ITD PRZECIWKO UBEKOM W ŚMIERDZĄCYCH TAKSÓWKACH ;)
let's play a game! zamówię 10 przewozów taksówką i nie upomnę się o paragon. Ciekawe ilu tych czcigodnych, uczciwie pracujących męczenników mi go z własnej woli wyda. ;)
Za robotę się weźcie! Jak widać za dobrze macie na tych taxi, że macie czas na takie chore akcje!
Za takie akcje nigdy więcej nie pojadę taryfą. Połowa z was kapusie powinna iść z torbami.
Skoro Panowie zamówili przejazd uberem, to i zaakceptowali warunki przejazdu. Z jakiej okazji chcieli paragon, skoro w regulaminie nie ma o tym mowy???
z taxi nie korzystam
ktoś ubekom próbuje rozwalić system więc ci szpokują
W takim razie jak będę jechał taksówka to zadzwonię po policję gdyż: Taksówkarz nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa Zatrzymał sie na zakazie Przekraczał dozwolona prędkość Jeżeli taksówkarze wypowiadają wojnę konkurencji to niech sami bedą idealni a wszyscy dobrze wiemy ze nie są wiec zamiast narzekać ze świat jest zły radzę zacząć pracować i nie obciążać w głupi sposób ludzi którzy zarabiają w ten sposób na życie ze są kierowcami ubera
banda ub-kow
Ciekawe czy swoich kolegów, którzy nagminnie łamią przepisy np. przy Dworcu Głównym też Ci "uczciwi" obywatele taksówkarze kapują.
ja proponuje zacząć zamawiać taksówki na drugi koniec miasta :) Oczywiście nas tam nie będzie, ani nie będziemy wcale potrzebować transportu :)
Powiem tak mam wlasna dzialalnosc i chyba dla zabawy kupie sobie taksometr, kase fiskalna, zrobie lic. I oznakuje auto. Dołacze do Uber i niech zamowia mnie panowie z taxi nawet zaplace podatek i wystawie im ten paragon trudno ale to bedzie czysta satysfakcja ... Bo odezwali sie Ci co placa podatki na smiesznej karcie haha, niech zaplaca 19 plus 23 plus duzy ZUS i zobaczymy . Niech bedzie tak kier. Ubera przechodzi dodatkowy egzamin w word zeby ocenic czy jest dobrym kier, dla bezpieczenstwa ,placi uproszczony podatek i zus i tyle sytuacja prosta jak budowa cepa .
a jak złotówa zawiezie klienta do burdelu i dostaje kase w łape za przywóz to wystawia rachunek??
każdy na każdego w tym antyludzkim kraju donosi wieć co się prujeta!
złotówy = syf, a teraz stali się także synonimem KAPUSIA.
UBER Poznan Jest Z WAMI !!! Boli zlotowy i ma bolec!!!
wzywajmy taksówki , a jak dota do celu rezygnujmy z ****i to się szybko naucza
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.