Pogoda jutro Pogoda Poznań
0-6
Komisja Europejska wszczyna postępowanie przeciwko Polsce. Powodem nieprzyjmowanie migrantów
sk | aktualizacja: Wtorek, 6 2017 roku, godzina 13: 1

Komisja Europejska zdecydowała o wszczęciu postępowania przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom. Powodem jest nierealizowania założeń przymusowej relokacji migrantów z terenów Włoch i Grecji.

Do założeń 9-stronnicowego raportu dotarli dziennikarze RMF FM. Stwierdzono w nim m.in., że Polska, Czechy i Węgry naruszyły swoje prawne zobowiązania, a także zobowiązania wobec innych krajów członkowskich.

Chodzi o decyzje z września 2015 roku. Rząd Platformy Obywatelskiej zobowiązał się wówczas do przyjęcia 7 tysięcy migrantów.

Austria, podobnie jak Polska Czechy i Węgry, również nie przyjęła żadnego uchodźcy. Według Komisji Europejskiej władze tego państwa zgłosiły w maju chęć przyjęcia 50 migrantów, więc postępowanie wobec Austrii nie zostanie wszczęte.

Co decyzja oznacza w praktyce? Polska może stanąć przed Trybunałem Sprawiedliwości i zostać np. ukarana finansowo. Choć cała procedura może potrwać nawet 5 lat, to ostatecznie może być bardzo bolesna: każdy dzień zwlekania z wykonaniem zobowiązań może kosztować nawet 250 tysięcy euro.

WASZE KOMENTARZE
Niech Komisja Europejska rozpocznie postępowanie w sprawie własnej głupoty i sprowadzania bezpośredniego zagrożenia na obywateli UE.
Było zgłosić jak Austria i po kłopocie...
Pora zrobić POLexit i skończyć z banda pomylenców ;]
Pod zdroworozsądkowym kątem patrząc: jeśli Austria nie będzie miała sankcji, bo zgodziła się przyjąć 50 (słownie: pięćdziesięciu) imigrantów to tylko świadczy o tym, jak popaprane prawnie są struktury UE.
Polska jest tak bogatym krajem, ze 250 tyś. euro każdego dnia to pikuś....
W komisji europejskiej jest Donek i niech on sobie sprowadzi uchodzców do Sopotu.
~w-11: W komisji europejskiej jest Donek i niech on sobie sprowadzi uchodzców do Sopotu....
Dlaczego do Sopotu? Sopot od 1945 roku jest polskim miastem. Urzędnik KE reprezentujący Niemcy Tusk może ich sobie sprowadzić do własnego domu, pod warunkiem że ten dom nie lezy w granicach Polski.
Mam nadzieję, że nasz rząd się nie ugnie. Boje się o przyszłość moich dzieci.
Nie przyjmować nikogo. Skrzyknąć inne kraje przeciwne polityce Niemiec i iść na polityczna konfrontację.
ja tam uchodzcow lubie sa spoko sa bardzo rozrywkowi
Uchodźcy mają być wspólni, ale rura z gazem tylko niemiecka..
uchodźcy FHTAGN
a te k***yy ukrainskie nawet juz pracuja na termach maltanskich wczoraj sie cos spytalem ratownika to jak mi odpowiedzial po czesci po ukrainsku i polsku to mnie zatkalo
NO MUSLIMS!!!!! NO ISLAM!!!!! NO TERRORIST!!!!!
NO BISURMANS!!!!! NO ALLAH AZATHOTH!!!!! NO NUCLEAR CHAOS!!!!!
zapraszamy murzynkow
Jak czerpać korzyści z UE to wszyscy w kolejce, a jak wziąć odpowiedzialność za świat to nie. A warto pamiętać, że to również nasza armia destabilizowala bliski wschód.
uraburaa: zapraszamy murzynkow...
Ty to chyba byś akurat Murzynki wolał...Weź nic już nie mów, najlepiej...
Niech żyje Związek Socjalistycznych Republik Europejskich z Rzeszą Niemiecką na czele !!! A wy POlaczki słuchać i przytakiwać....
Nikt ich nie chce, niech wracają walczyć o swoje ojczyzny! "Młodzież" w wieku 45 lat. Śmiech na sali! Euroburdello też nikt nie potrzebuje. Won SZKOPY z Naszego kraju!
na zdjeciu widze wyksztalconych ludzi prawnik lekarz inzynier od mostow i ladunkow wybuchowych inteligencja z najwyzszej polki a i pisarza widze znam go z nazwiska ale trudno mi je wymienic
~Autor: Niech Komisja Europejska rozpocznie postępowanie w sprawie własnej głupoty i sprowadzania bezpośredniego zagrożenia na obywateli UE....
Dobrze gada. Polać temu Panu.
Niech żyje Związek Komunistycznych Republik Europejskich z Rzeszą Niemiecką na czele !!! A wy POlaczki słuchać i przytakiwać....
~Kwiat młodzieży arabskiej: Nikt ich nie chce, niech wracają walczyć o swoje ojczyzny! "Młodzież" w wieku 45 lat. Śmiech na sali! Euroburdello też nikt nie potrzebuje.
lepiej posłuchajcie hakaty arabusy i sie przemiencie w krzyżaków-prusaków
Niech się gonią frajerzy!
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.