Pogoda jutro Pogoda Poznań
0-6
Beata Szydło o kolejnych wyborach: W 2019 roku chcemy mieć większość konstytucyjną
BS | aktualizacja: Sobota, 5 2017 roku, godzina 20: 1

Obszerny wywiad z Beatą Szydło został opublikowany w sobotnim Super Expressie. Szefowa rządu stwierdziła, że celem PiS jest zdobycie większości konstytucyjnej w 2019 roku.

Duża część wywiadu poświęcona jest aktualnym problem Polski i Europy. Szefowa polskiego rządu podtrzymuje, że Polska nie zamierza przyjmować uchodźców. Beata Szydło odniosła się też do sondaży, z których wynika, że Polacy nie widzą potrzeby organizacji miesięcznic smoleńskich - To jest upamiętnienie tych, którzy zginęli, to przede wszystkim przypominanie, że ta katastrofa ciągle pozostaje niewyjaśniona, ciągle musimy sobie poradzić z wielką traumą, która po 2010 roku jest w naszym narodzie. Jeżelibyśmy nie organizowali miesięcznic smoleńskich i nie mówili o tym, co się wydarzyło, o potrzebie upamiętnienia ofiar i wyjaśnienia tej katastrofy, to jest tak wiele różnych ośrodków opiniotwórczych, które zabiegają o to, żeby zupełnie zapomnieć Smoleńsk, że po prostu do tego by doszło. W cywilizowanym świecie nie ma państwa, które pozwoliłoby na to, aby katastrofa, w której zginął prezydent, nie została wyjaśniona - powiedziała Szydło, która stwierdziła, że Polacy będą co roku i co miesiąc pamiętali o tym co się wydarzyło.

Premier polskiego rządu wybiega również w przyszłość i snuje plany polityczne na kolejne wybory w 2019 roku. Wypowiada się między innymi na temat możliwości zmiany konstytucji, co ostatnio zasugerował Andrzej Duda - Niemniej, żeby zmienić konstytucję, trzeba mieć taką możliwość. To znaczy trzeba mieć większość konstytucyjną i to jest cel, który musimy sobie postawić jako obóz polityczny, by w 2019 r. taką większość mieć - wyjaśnia Szydło i dodała, że widzi obszary konstytucji , które wymagają zmian - Osobiście chciałabym, aby zapisać w konstytucji gwarancje wsparcia dla rodzin czy też gwarancje wieku emerytalnego - czyli tych projektów, które wprowadziliśmy w życie, a które PO po dojściu do władzy zlikwiduje.

WASZE KOMENTARZE
Boże ochroń ten kraj przed planami PiSu....
Marzenia głupiej głowy
Hahahahhahah to nalepszy dowcip jaki slyszalem..........
No i brawo.Ma pani 100% poparcie w mojej rodzinie,a głupkom z PO można napluć w pysk,a oni i tak powiedzą ,że to deszcz pada i to z winy prez. Kaczyńskiego
super! zagłosuję na panią premier beatę szydło i na pana premiera kaczyńskiego bo są najlepsi!
Prosty zabieg socjotechniczny. Ludziom się powie, że chcą zmienić zapisy konstytucji, aby chronić ich prawa (do wieku emerytalnego czy wsparcia rodzin) a przy okazji zapisy, żeby mogli mieć władzę absolutną i do tego wieczną. Swoją drogą półtora roku rządów, a wraku jeszcze do kraju nie sprowadzili? A komisja co w tej chwili robi. Bomba termobaryczna i co dalej? A może by tak odtajnić rozmowę braci podczas lotu?
Precz z pisiorskim ścierwem!
Proponuję dopisać w konstytucji zakaz tworzenia deficytu budżetowego.
pislamisci niech dzisiaj idą do "Geesu" i kupią odpowiednią ilość taczek
Ta większośc konstytucyjna będzie. Widac słabnąca opozycję i miotającego się Grzegorza Schetynę. Z taką opozycją rząd może robić dokładnie co chce a i tak w sondażach a w efekcie przy urnie wyborczej będzie im rosnąć. Powolny stabilny wzrost poparcia nie jest efektem działań marketingowych partii tylko odczuwalnych zmian dla Polaków i innych obywateli RP mieszkających wśród nas. No i żeby nie było, jestem zwolennikiem istnienia opozycji ale nie takiej co jest jedynie nieudolnym kabaretem ale merytorycznej. Taka obecnemu rządowi bardzo by się przydała, tylko żeby być merytoryczną opozycją trzeba miec jakies pojęcie o gospodarce i ekonomii oraz mieć program wyborczy.
~kejter: No i brawo.Ma pani 100% poparcie w mojej rodzinie,a głupkom z PO można napluć w pysk,a oni i tak powiedzą ,że to deszcz pada i to z winy prez. Kaczyń...
Ileż Twoja matka musiała zjęść śmiegu że takiego bałwana urodziła. Jak najdalej od takich rodzin...
Proponuję wizytę u specjalisty od głowy Pierwszy i ostatni raz motłoch dorwał się do władzy tyle źe i tak nie ma na kogo głosować ...
Pewnie liczą na cud że emeryci dostaną po 2,60 podwyżki i na pewno zagłosują na tych pisdzielców. :D
Nie doczekanie babo z GSu. Konstytucja wam się marzy, aby całkowicie wrócić do komuny, którą na powrót próbujecie wprowadzić. A dzięki waszej głupocie, Polacy już rzygają smoleńskiem i mają go serdecznie dosyć, dawno zostało wszytko wyjaśnione, cały świat śmieje się z waszego obłędu. Przeproście i spier....alajcie z tego kraju i weźcie ze sobą waszych kretyńskich wyborców, założcie sobie nowe Państwo, może San escobar i tam sobie żyjcie w swoim obłędzie.
W 2019 to pis zostanie odsunięty od władzy i rozliczony za łamanie prawa i konstytucji. Za misiewiczow , rozwalanie armii i całą resztę. Precz z dyktaturą
Kiedy te jełopy zrozumieją, że im więcej będą pieprzyć o "smoleńsku" tym więcej ludzi będzie brało OBRZYDZENIE na tą nazwę!! Już ludzie na sam dźwięk tej nazwy mają odruch wymiotny!!
Obstawiam 105 % frekwencji przy 110% poparcia ;)
~Gość.: Kiedy te jełopy zrozumieją, że im więcej będą pieprzyć o "smoleńsku" tym więcej ludzi będzie brało OBRZYDZENIE na tą nazwę!! Już ludzie na sam dźwięk ...
Nie jest istotne, co obywatele RP sądzą o Smoleńsku i usiłują tę sprawę obrzydzić Polakom. Prawdę o Smoleńsku poznamy, poznać musimy bo jej rozwiązanie jest kluczem do rozwoju gospodarczego i politycznego Polski, Polaków oraz innych obywateli RP.
Pomarzyć sobie mogą. ....to nic nie kosztuje.....
No i niestety będziecie mieli. Bezrobocie 7,7% i wzrost gospodarczy 4% mówią same za siebie. I żadne szczekanie kundli ani idiotyzmy Macierewicza tego nie zmienią.
~Autor: Pewnie liczą na cud że emeryci dostaną po 2,60 podwyżki i na pewno zagłosują na tych pisdzielców. :D...
Ciekawy wywód. Ma PiS pewnie zagłosują przede wszystkim ci emeryci, ktorym emerytury sporo wzrosły. Ale nie elektorat trzeciego wieku jest główną siłą poparcia dla ZP. Na tę formację polityczną (przypomnę kolaicję partii) głosowali Polacy w każdym przedziale wiekowym. Zagłosują więc beneficjenci programu 500+ a więc nie tylko rodzice ale i ich dzieci gdy osiągną próg dorosłości. Radzę stąpać po ziemi, do demagogia z Czerskiej i Wiertniczej już stała się obciachem i groteską.
kilingmachine: No i niestety będziecie mieli. Bezrobocie 7,7% i wzrost gospodarczy 4% mówią same za siebie. I żadne szczekanie kundli ani idiotyzmy Macierewicza tego...
Do tego dodajmy bardzo silną złotówkę, która stabilnie umacnia się względem wszystkich innych walut.
pewnie ..... jak dotrwacie to będziecie może opozycją. Ciekawi mnie jak będzie wyglądał budżet na 2018... nie mówiąc o tym na 2019............. POPULIZM i SOCJALIZM (PiS) powoli i systematycznie degraduje gospodarkę zadłużając poprzez rozdmuchamy socjal. Tylko czy CIEMNY LUD to obchodzi - ?
~Autor: pewnie ..... jak dotrwacie to będziecie może opozycją. Ciekawi mnie jak będzie wyglądał budżet na 2018... nie mówiąc o tym na 2019............. POPULI...
A może troszke faktów a nie demagogii. Radzę zajrzeć do rocznika statystycznego i obejrzeć sobie dane dotyczące wpływów z podatku VAT. A wtedy może się okaże, ze program 500+ będzie można przekształcić w program 600+. A przecież mocny złoty powoduje że praktycznie koszyk podstawowych potrzeb Polaków za równowartość 500 zł w ciągu ubiegłego roku w zasadzie wypełnia się w równym stopniu.
malo wam pisowskie zlodzieje. wszawico polski. dyplomatolki. rzygowiny totalne.
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.