Pogoda jutro Pogoda Poznań
103
Poznań bez Ubera? Taksówkarze chcą, by było jak w Brnie
j | aktualizacja: Poniedziałek, 8 maja 2017 roku, godzina 21:21

Poznańscy taksówkarze chcą zakazu działalności Ubera. Dlatego apelują do władz miasta o odpowiednie zmiany w przepisach.

Zmiany miałyby przynajmniej ograniczyć funkcjonowanie konkurencyjnego przewoźnika. Taksówkarze powołują się na przykład czeskiego Brna, gdzie sąd ostatnio zakazał tymczasowo działalności Ubera. To efekt interwencji tamtejszego przedsiębiorstwa taksówkarskiego, a także władz, które zarzuciły Uberowi łamanie lokalnych przepisów. U nas również są takie przepisy wydane przez Radę Miasta i Uber również tych przepisów nie przestrzega. Jednym z nich jest oznakowanie samochodów, posiadanie licencji. Będziemy robili wszystko żeby miasto właśnie wystąpiło do sądu o zakaz działalności Ubera na terenie miasta Poznania – mówi Jacek Kalka, prezes Poznańskiego Stowarzyszenie Taksówkarzy.

Czeski sąd zdecydował, że samochody Ubera powinny być oznakowane tak jak taksówki i zostać wyposażone w taksometry. Firma odwołała się już od tej decyzji.

Poznańscy urzędnicy zapowiadają, że będą poszukiwać prawnych rozwiązań, które mają "wyrównywać szanse" różnych przewoźników. Chcemy przeanalizować tę sprawę. Dowiedzieć się jak doszło do wydania takiego wyroku, więc zwrócimy się o wszelkie możliwe materiały. Urząd to będzie analizował, czy można ewentualne pewne kroki podjąć w Poznaniu – mówi Hanna Surma, rzecznik prezydenta Poznania i UMP.

WASZE KOMENTARZE
Ta, wyrównać szanse. Taksówkarze tkwią mentalnie w poprzednim ustroju.
"Taksówkarze chcą..." - a ktoś zapytał co chcą najważniejsi w tym całym grajdołku, czyli OBYWATELE ?
Pytanie co my chcemy ?
i co jeszcze wymysla te nieroby z taksówek
żenada, poznański grajdoł w działaniu
Ale my nie chcemy !!!
oni se moga chciec pirdziele i ubecy swiete krowy
~...: "Taksówkarze chcą..." - a ktoś zapytał co chcą najważniejsi w tym całym grajdołku, czyli OBYWATELE ?...
ja chce zakazu działalności uber. Jestem zadowolony z usług licencjonowanych taksówkarzy.
jestem zza Uberem....
a ja chce, żeby zakazano taksówek. wolę ubera.
Mam takie pytanie. Może taksi będzie jedną wielką korporacją, wprowadzi konkurencyjne ceny, kierowcy zejdą z marży, połączy centrale z jakąś aplikacja, stanie się tańsza konkurencyjna spółka, alternatywa dla ubera Skorzysta klient A Ubera niech się oznakuje i już
a ja chcę Ubera, UBER UBER über alles..... :-)
A ja mam to gdzieś...Dziękuję.
~Autor: Ta, wyrównać szanse. Taksówkarze tkwią mentalnie w poprzednim ustroju....
Właśnie w poprzednim ustroju takie cwaniaczki działały jak taxi. Przy postojach czekały samochody służbowe, betoniarki, karetki, ciężarówki. Musisz być młody i nie pamiętasz tamtych czasów. UBer jest nielegalnym przewoźnikiem, niczym więcej.
~Autor: ja chce zakazu działalności uber. Jestem zadowolony z usług licencjonowanych taksówkarzy....
brawo Ty! masz do tego prawo. pytanie czego chce większość...
Niech staną się konkurencyjni dla ubera i po problemie!!!!!!!wolny rynek !!!!!!!!
UBER szykuje się do stworzenia UBER PRZYCHODNIA LEKARSKA , UBER NOTARIUSZ , UBER KANCELARIA PRAWNA i etc. Co wtedy powiedzą ludzie tych zawodów , gdzie konkurencja będzie zwolniona z posiadania odpowiednich kwalifikacji . Niestety żyjemy w kraju , gdzie nie szanuje się Polaków a hołubi obcy a zarazem pazerny kapitał zagraniczny.
Moga Uber moze vyc oznakowany jak taxi coza problem i tak wybiore ubera :)
~Polak: UBER szykuje się do stworzenia UBER PRZYCHODNIA LEKARSKA , UBER NOTARIUSZ , UBER KANCELARIA PRAWNA i etc. Co wtedy powiedzą ludzie tych zawodów , gd...
Co Ty porównujesz, ograniczony jesteś, czy jak ?
panowie taksówkarze, ja nie chce waszych śmierdzących, oblepionych reklamami, smierdzących ćmikami i discopolo (tak ta "muzyka" śmierdzi) aut, i waszych jałowych rozmów o tym JAK TO WAM jest źle, jak to W TYM KRAJU JEST ŹLE i że w ogóle powinienem dziękować, bo kurs taki krótki mu sie nie opłaca. DLA TEGO WOLE UBERA.
~Autor: Właśnie w poprzednim ustroju takie cwaniaczki działały jak taxi. Przy postojach czekały samochody służbowe, betoniarki, karetki, ciężarówki. Musisz by...
Żal Ci dupę ściska, bo ludzie wolą konkurencję od taksówek. Nikogo nie obchodzi co wolą taksówkarze, liczy się klient. A klient wybiera lepszy poziom usług, niższą cenę i nowoczesny system przywoływania.
Ja jako klient to chciałbym by taksówki miały poziom Ubera.
~Autor: Właśnie w poprzednim ustroju takie cwaniaczki działały jak taxi. Przy postojach czekały samochody służbowe, betoniarki, karetki, ciężarówki. Musisz by...
.... tamte czasy to historia jak TAXI dziś . ( tak na marginesie wielu ,,taksówkarzy" to byli SB,MO,itp...ludzie ,którzy dostają emerytury z czasów komuny na które poleźli wcześnie ,a reszta narodu musi na nich zapierdalać ) zakładają działalność na niskim ZUS-e nie dając możliwości konkurować z nimi , młodym ludziom . Dlatego młodzi was wydymali i maja UBER-a bardziej konkurencyjnego :):)..... też mogą mieć niskie koszty :):).... Przepraszam prawdziwych dryndziorzy na pełnym ZUS ,ale takich jest zapewne tylu że na palcach można zliczyć ci mają trudno :):)...ale są mili nie skażeni warcholstwem byłych komuchów !
A kiedy wreszcie taksówki w Poznaniu będą miały jednakowy kolor?
UporekMarcepanowicz: A kiedy wreszcie taksówki w Poznaniu będą miały jednakowy kolor?...
A co to zmieni?
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.