Pogoda jutro Pogoda Poznań
2-4
BLOGI: TARASY
13 stycznia 2016
Kotły nadmuchowe i kotły wodne - sposób na ogrzewanie.
liczba odsłon: 77
Zarówno kotły nadmuchowe jak i kotły wodne - swoje zastosowanie znajdują głównie w przeróżnych halach produkcyjnych i magazynach w których to są najczęściej montowane. Równie dobrze można stosować je jednak w budynkach mieszkalnych. Kotły nadmuchowe ogrzewają pomieszczenia za pomocą skumulowanego podmuchu ciepłego powietrza. Wdmuchiwane do pomieszczenia przez kocioł nadmuchowy powietrze skutecznie podnosi panującą w nim temperaturę. Taki piec może być zasilany zarówno przez paliwa stałe jak i gazowe, a wybór odpowiedniego zależy w zasadzie od naszych osobistych preferencji i oferty producenta kotłów. Kotły mogą występować jako urządzenia stojące jak i wiszące.
Wybór kotłów nadmuchowych i wodnych do skutecznego ogrzewania swoich pomieszczeń wydaje się być bardzo rozsądnym i solidnym, a przy tym nie najdroższym rozwiązaniem.
WASZE KOMENTARZE
[1]
A ogrzewanie gazowe? Czy jest to tańsza opcja? Czy ten dostawca gazu- http://www.ineon.com.pl ma cennik wpływający na oszczędności?
nelik: A ogrzewanie gazowe? Czy jest to tańsza opcja? Czy ten dostawca gazu- http://#nie_wklejaj_linkow#www.ineon.com.pl ma cennik wpływają...
Dzień dobry :) obecnie oferta naszej firmy pozwala na minimum 10% oszczędności. Zapraszamy do odwiedzenia strony lub kontaktu telefonicznego. Cetnie obliczymy dokładnie ile można zaoszczędzić wybierając gaz ziemny od Ineon. W ofercie posiadamy także gaz płynny. pozdrawiamy serdecznie Ekipa z www.ineon.com.pl
A słyszeliście o czymś takim jak system Feelco, który jest ogrzewaniem nadmuchowym nowej generacji? Jest on czymś bardzo skutecznym oraz ekonomicznym. Pozwala on nie tylko na ogrzewanie, ale również na klimatyzowanie pomieszczeń oraz dbanie o odpowiednią wentylację. Warto wspomnieć tutaj również o tym, że wszystko jest praktycznie bezobsługowe, ponieważ sterowanie temperaturą powietrza odbywa się automatycznie i uzależnione jest to od warunków panujących na zewnątrz. Jeśli natomiast chodzi o koszty, to są one o wiele niższe niż w przypadku tradycyjnych kotłów czy też ogrzewania węglem. Jeśli ktoś byłby zainteresowany większą ilością informacji o systemie Feelco to zapraszam na stronę http://#nie_wklejaj_linkow#feelco.pl/
@Zosan, brzmi to trochę jak wentylacja mechaniczna wraz rekuperacją - http://www.bartoszwentylacja.com.pl/. My właśnie coś takiego u siebie mamy w domu i rzeczywiście jest to duża wygoda. Oczywiście mamy też tradycyjne ogrzewanie w postaci pieca, ale od kiedy korzystamy z odzysku ciepła, coraz rzadziej zachodzi konieczność jego rozpalania :)
A może zajrzyjcie tutaj https://www.immergas.pl/Produkty,7253/ZE . Z tego co zauważyłam jest to profesjonalna firma oferujące nowoczesne i wysokiej jakości technologie grzewcze. Jak już zdążyłam zauważyć ich oferta wydaje się naprawdę korzystna ponieważ mają niezwykle konkurencyjne ceny.
Nie polecam ogrzewania węglowego. Myslę,że w najblzszych latach będzie się od niego odchodziło. Szczególnie w miastach gdzie niekiedy zimą jest bardzo duży problem z powietrzem. Warto jest zdecydować sie na ogrzewanie gazowe, budowę domu pasywnego. Plus dodatkowo montaż kolektorów słonecznych, które będa ogrzewały nie tylko wodę ale równeiż i wspomagały ogrzewanie. Poczytajcie sobie o tym na tym blogu https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ Takie rozwiązanie może byc o wiele tańsze.
Czy ktoś z Was może ogrzewa swój dom za pomocą kotłowni gazowej http://instaltechnik.pl/poradnik/rozdzial-i-ogrzewanie-zrodlo-ciepla/ zasilanej kotłem kondensacyjnym? Zastanawiam się nad zmianą ogrzewania na ta właśnie alterantywę. Chcialbym jednak najpierw poznać opinie osób, które mają doświadczenie z takim rozwiązaniem.
Ja ogrzewam dom gazem i szczerze mówiąc oprócz rachunków nic mnie więcej nie interesuje. Jest to naprawdę ogromna wygoda, zwłaszcza jesli ktoś dotychczas używał pieca węglowego.
Ja ogrzewam dom Zyklonem czy Uraganem i szczerze mówiąc oprócz rachunków nic mnie więcej nie interesuje. Jest to naprawdę ogromna wygoda, zwłaszcza jesli ktoś dotychczas używał krematoriuma węglowego.
A jakie jest Wasze zdanie nt. systemów kominowych typu Schiedel? Sporo o nich czytałem w różnych miejscach i wygląda na to, że są naprawdę solidne i bardzo stawiająna bezpieczeństwo.... jak wiadomo bezpieczny komin to bezpieczny dom...
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.