Pogoda jutro Pogoda Poznań
52
Najmłodsi szczypiorniści w Poznaniu mieli swoje święto
sk | aktualizacja: Niedziela, 19 czerwca 2016 roku, godzina 13:32

Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Poznaniu zwyciężyli w siódmej edycji Pucharu Volkswagen Poznań Mini Handball. W turnieju zagrało ponad 160 uczestników, a ich wyczynom przyglądał się m.in. utytułowany polski szczypiornista, Artur Siódmiak.

W rozgrywkach biorą udział uczniowie klas trzecich 11 szkół podstawowych z Antoninka, Wildy i Swarzędza. - Jako odpowiedzialny sąsiad staramy się aktywizować lokalne społeczności, stąd też do udziału w projekcie zaprosiliśmy te szkoły, które zlokalizowane są w sąsiedztwie naszych zakładów. Zależy nam na tym by być częścią lokalnych społeczności - tłumaczy Monika Hajbowicz z Volkswagen Poznań.

- Bardzo cieszę się, że w Poznaniu nie słabnie popularność szczypiorniaka. Ja sam swoją przygodę z piłką ręczną zaczynałem jako chłopak niewiele starszy od tych dzieciaków. Jest przed nimi sporo pracy, ale wierzę, że są jeśli ich zapał do sportu nie osłabnie są w stanie sporo osiągnąć. Myślę, że o przyszłość szczypiorniaka w Polsce nie musimy się obawiać - mówił Artur Siódmiak.

W Wielkim Finale tegorocznej edycji zmierzyły się dwa zespoły z poznańskiej Wildy. Lepsi w starciu finałowy okazali się młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 5 pod wodzą trener Edyty Siczyńskiej. W meczu Finałowym pokonali oni swoich kolegów i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 21 pod wodzą Grażyny Kośmickiej .Mecz Finałowy zakończył się wynikiem dla 7:3 dla zawodników popularnej „Piątki”. Trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 87, którzy w meczu o brąz pokonali zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 4 ze Swarzędza.

WASZE KOMENTARZE
[1]
pietruszka i włoszczyzna
z tego się wyrasta.. na szczęście
z tego się wyrasta.. na szczęście
w Polsce ta dyscyplina nazywa się PIŁKA RĘCZNA i zamiennie SZCZYPIORNIAK.. Handball to w krajach niemiecko języcznych. Ciekawe czy tam zamiennie używają nazwy tej dyscypliny " piłka ręczna'? Nie ma tłumaczenia, że organizatorem był VW
Wielkie brawa dla VW! Świetna akcja! :)
To już siódma edycja Pucharu Volkswagena! Uczestniczyło w turnieju 160 uczestników X 7 lat daje 1120 zawodników. Załóżmy, że jakiś klub,czy AZS Volkswagen lub Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej zorganizował dalsze szkolenie dla wyróżniających się dzieci, to powinno być co najmniej dwie drużyny czyli 50 uczestników Pierwszy rocznik bowiem jest już w 1 klasie Liceum. O "przyszłość szczypiorniaka w Polsce nie musimy się martwić"mówił Siódmiak. To czysta "popelina "bo przecież przyjeżdża już tyle lat i widzi ,że dalszego szkolenia w Poznaniu nie ma.Korzyści faktycznie mają przez jeden rok dzieci w klasach trzecich a przede wszystkim Pan Marek Werle ,który sprzeda z własnej hurtowni co roku 160 par butów hummela ,toreb sportowych,koszulek czy dresów.Poznańska i Polska piłka ręczna nie mają nic z tak szumnego promocyjnego Pucharu Volkswagena.
To prawda co napisał WYŻEJ KALOSZ. MKS zlikwidowany z powodu braku środków ,miasto rozwaliło dobrze zorganizowany zespół I ligi.Może po to aby eksponować Grunwald.Niemniej jednak piłka ręczna nie rozwija się jak powinna. Grupy Volkswagena to tylko zabawa dzieci, potem nie ma dalszego szkolenia .Korzyści ma tylko Pan M. Werle !!! Co roku pod koniec czerwca na nagrody dla dzieci sprzeda tyle co przez pół roku w sklepie.
Mais um sonho realizado, que voc_ tenha. http://#nie_wklejaj_linkow#Www.Gelaimei1
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.