KONCERT JazZamek#63 | Krystyna Stańko Quintet – „Eurodyka” feat. Laura Marti

CK Zamek - Sala Wielka Święty Marcin 80/82

Piątek, 14 Marca, godz. 20:00

W ramach cyklu JazZamek wystąpi Krystyna Stańko Quintet, prezentując swój album „Eurodyka” – muzyczną podróż po Europie, inspirowaną jej historią, kulturą i klimatem.

„Eurodyka” to osobisty hołd Krystyny Stańko dla kontynentu, który od wieków fascynuje swoją różnorodnością. Wokalistka, ceniona za ciepłą barwę głosu i wyjątkową interpretację, stworzyła projekt, w którym każdy utwór oddaje ducha innego miejsca na mapie Europy. Tytuły kompozycji, jak „Serca z naszych ciał/Lwów” czy „Dla Kompo/Malaga”, nawiązują do miast i ich emocjonalnego ładunku, ale nie są klasycznymi opisami – to raczej dźwiękowe impresje, subtelne, dźwięki pełne refleksji.

Na scenie Krystynie Stańko towarzyszy zespół w składzie: Dominik Bukowski (wibrafon, marimba), Paul Rutschka (gitara basowa), Michał Bąk (kontrabas) i Mikołaj Stańko (perkusja, instrumenty perkusyjne).

Dopełnieniem tej wyjątkowej muzycznej podróży będzie gościnny występ charyzmatycznej ukraińskiej wokalistki Laury Marti, której unikalna barwa głosu i emocjonalna ekspresja wprowadzą dodatkowy wymiar do koncertu.

Muzyka „Eurodyki” to subtelne kompozycje, bogate w improwizacje i oryginalne zestawienia instrumentów. Ciepłe brzmienie wibrafonu, melancholijne frazy kontrabasu, delikatna perkusja oraz przestrzenne partie gitary i marimby tworzą wyjątkowy klimat, w którym słowo i dźwięk splatają się w jedną opowieść. To koncert dla miłośniczek i miłośników jazzu, muzycznych pejzaży i emocjonalnych narracji.

KONCERT Z MIEJSCAMI SIEDZĄCYMI (nienumerowanymi)

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.