Cavaliada Winter Tour

Międzynarodowe Targi Poznański Głogowska 14

Czwartek, 11 Lutego, godz. 10:00
Piątek, 12 Lutego, godz. 10:00
Sobota, 13 Lutego, godz. 10:00
Niedziela, 14 Lutego, godz. 10:00
Czwartek, 18 Lutego, godz. 10:00
Piątek, 19 Lutego, godz. 10:00
Sobota, 20 Lutego, godz. 10:00
Niedziela, 21 Lutego, godz. 10:00

Pierwsze międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody w 2021 roku odbędą się już w lutym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. CAVALIADA Winter Tour to dwutygodniowe zawody z konkursami zaliczanymi do Pucharu Świata i do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, a także CAVALIADA Future, czyli konkursy dla dzieci na kucach. To pierwszy, dwutygodniowy Tour w 11-letniej historii Cavaliady w Poznaniu. Pula nagród wyniesie ponad pół miliona złotych.

W programie zaplanowane są konkursy: 110, 120, 130 i 140 cm, a także rundy dla młodych koni. Nie zabraknie zmagań dzieci na kucach – CAVALIADA Future. Najbardziej emocjonująco pod kątem sportowym zapowiada się rywalizacja w ramach dużej rundy z trzema konkursami zaliczanymi do rankingu FEI (145 cm), w tym Grand Prix w drugim tygodniu, zaliczanym do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata (140-160 cm). To pozwoli zawodnikom z Europy Środkowo- Wschodniej zachować szansę zdobycia cennych punktów kwalifikujących do finału Pucharu Świata. W aktualnym rankingu subligi północnej LEC na prowadzeniu jest
Andrius Petrovas z Litwy, a tuż za nim plasuje się Jarosław Skrzyczyński. Z pewnością tych dwóch zawodników będzie chciało zdobyć komplet punktów w Poznaniu.

Nie zabraknie też dobrej, sportowej zabawy. W dwa sobotnie wieczory zawodnicy powalczą w tak lubianym zarówno przez nich, jak i kibiców konkursie Speed and Music. Dla mniej doświadczonych zawodników organizator przygotował Special Round 110 cm.

Na chwilę obecną, kierując się wytycznymi sanepidu i Polskiego Związku Jeździeckiego organizator planuje przygotować imprezę bez udziału publiczności. Wszystkie konkursy będą transmitowane online na stronie organizatora, a najważniejsze z nich pojawią się w TVP Sport. Więcej informacji na stronie www.cavaliada.pl