A jeśli ci się zda, że głupstwo robię, Nic to – głupiemu wydawać się głupią. Antygona, Sofokles
Historia człowieka w pierwszej kolejności zaczyna się od przemocy. W drugiej, od jej ujarzmiania. Literatura, kultura i tożsamość europejska kreowane są przez mity wojny, miłości i poświęcenia. W naszej świadomości zaszczepiane są opowieści o władzy i jej rozpadzie, o żądzach zemsty kierujących człowiekiem. O ogniwach przeciwstawnych. O cnocie, prawdzie, o ideałach. Wyciągnięcie z czasów mitycznych rodu Labdakidów stawia pytanie o fatum ciążące nad losem ludzkim zarówno w czasach antycznych, jak i teraz. Kiedy bóstwa tracą swoją wartosć, zło traci swój metafizyczny wymiar. Kiedy idee wielkości, ofiary i buntu umierają, europejskie ego ulega dekonstrukcji. Polemika ze słusznością wyboru Antygony daje przestrzeń do eksploracji indywidualnych historii pozostałych postaci tragedii Sofoklesa. Pozwala na rozwinięcie rozważań na temat bierności, obojętności i heroizmu. Na poszukiwanie w każdej z tych postaw zalążków egoizmu.
Obsada: Natalia Jaeschke, Mateusz Kańduła, Martyna Mielcarek, Magdalena Muszyńska, Mateusz Nguyen, Olimpia Ogrodowicz, Bartosz Zalas
Reżyseria: Julian Baranowski
Dramaturgia: Oliwia Zdrojewska, Roksana Różańska, Julian Baranowski
Scenografia i światła: Ola Wawrzyniak
Kostiumy: Aleksandra Jur, Ewa Topolska
Choreografia: Scheherazade Kondratowicz
Materiały wideo: Yukang Zhang
Ruch sceniczny: Natalia Jaeschke
Opracowanie muzyczne: Krzysztof Preyer
Czas trwania: 90min
ograniczenia wiekowe: 16+
---------------------
Widzowie proszeni są o przybycie na spektakl z odpowiednim wyprzedzeniem. Spóźnieni widzowie mogą nie zostać wpuszczeni na widownię, aby nie zakłócać przebiegu przedstawienia.
*******
Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.