Michał Kaczmarczyk Trio - Let's Take a Ride

Sala koncertowa Szkoły Muzycznej Yamaha Poznań Osiedle Zwycięstwa 110

Michał Kaczmarczyk Trio to autorski projekt gitarzysty jazzowego, kompozytora, absolwenta gitary jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach i w Poznaniu, którego brzmienie jest owocem wielu muzycznych doświadczeń gitarzysty oraz odzwierciedleniem jego fascynacji nowojorską scena jazzową, szacunku do tradycji i mistrzów jazzowego gatunku. To również wyraz muzycznej otwartości i wrażliwości, stawiającej śpiewność melodii, przestrzeń, emocjonalność, elegancję i subtelność w doborze środków na piedestale muzycznych wartości.

 Oprócz lidera w skład zespołu wchodzą utalentowani, doświadczeni i wielokrotnie nagradzani
 w ogólnopolskich konkursach muzycy - perkusista Patryk Dobosz oraz kontrabasista - Mateusz Szewczyk. 

 W lutym 2024 roku na rynku ukazał się debiutancki album zespołu pod tytułem "Let's Take A Ride".

Michał Kaczmarczyk - gitarzysta i kompozytor urodzony w 1991 roku w Kaliszu. Po ukończeniu szkoły średniej podjął studia na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z oceną bardzo dobrą w klasie gitary prowadzonej przez absolwenta Berklee College Of Music w Bostonie – Marka Dyktę. Kontynuował edukację na studiach magisterskich z zakresu gitary jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu, które ukończył z wyróżnieniem w roku 2016. Swoją wiedzę i umiejętności z zakresu gitary oraz kompozycji poszerzał również w czasie licznych kursów i warsztatów takich jak „New York Jazz Masters” w 2017 roku, gdzie pobierał lekcje u takich postaci światowego jazzu jak: Mike Moreno, Kendrick Scott, Aaron Goldberg, Matt Penman, Greg Osby. W ciągu ostatnich kilku lat brał udział w licznych projektach muzycznych jako muzyk sesyjny, koncertując w największych salach koncertowych w Polsce. Na stałe współpracuje między innymi z gwiazdą polskiej piosenki – Krystyną Prońko czy poznańską orkiestrą symfoniczną CoOperate Orchestra. Jan Ptaszyn Wróblewski w swojej audycji „Trzy Kwadranse Jazzu” na antenie Trójki – Programu 3 Polskiego Radia, podsumowując finał konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowem w ramach Lotos Jazz Festival w 2021 roku, mówił o nim tak: „Pierwszy z finalistów to Michał Kaczmarczyk, grający na gitarze w sposób, przyznam się, zupełnie mnie zaskakujący. Uczciwy środek jazzu, bez prób zbytniej awangardy czy prób zbytniej tradycji. Wszystko tak, jak normalny, klasyczny jazz powinno się grać!”
Wśród licznych sukcesów gitarzysty warto wymienić takie jak:
I miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w ramach Komeda Jazz Festival 2015
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej „Tarnów Jazz Contest 2016”
II miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Powiew Młodego Jazzu” w ramach Krokus Jazz Festiwal 2017 z zespołem Michał Kaczmarczyk Trio
I miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Jazz Contest” w ramach Tarnów Jazz Contest 2021 ze swoim zespołem Michał Kaczmarczyk Trio
Finalista takich konkursów jak Novum Jazz Festiwal 2016, Blue Note Poznań Competiton 2017, 2018, Hanza Jazz Festival 2017
Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2020 i 2022 roku
Finalista Konkursu Festiwalu – 23. Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa z zespołem Michał Kaczmarczyk Trio w 2021 roku
Finalista IV Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany w 2021 roku w Krakowie
Stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2021 roku
Stypendysta Prezydenta Miasta Kalisza w 2023

Mateusz Szewczyk - kontrabasista, który pomimo młodego wieku zdążył już stanowczo zaznaczyć swoje miejsce na polskiej scenie jazzowej. Będąc biegłym instrumentalistą, zarówno na gitarze basowej, jak i kontrabasie, wielokrotnie otrzymywał zaproszenia do projektów o zróżnicowanej stylistyce. Ta umiejętność odnajdywania się w różnych światach muzycznych, przy jednoczesnym zachowaniu własnego stylu i brzmienia cechuje grę Mateusza, który zdobył wiele prestiżowych nagród na konkursach oraz nagrał wiele płyt.
Wśród artystów, z którymi dotychczas współpracował są m.in. Leszek Możdżer, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Karnas, John B. Arnold, Adam Pierończyk, Anna Gadt, Wojciech Myrczek, Mietek Szcześniak, David Linx, Paweł Kaczmarczyk oraz wielu innych.

Patryk Dobosz - to perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji jazzowej. Laureat międzynarodowych konkursów jazzowych takich jak Jazz Hoileart, Getxo Jazz Festival, Jazz Juniors, Krokus Jazz Festival. Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA i Azji. Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, Joel Frahm, John Abercrombie, Ed Cherry, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.