ETHNO PORT POZNAŃ 2024 - SUFERI (Polska)

CK Zamek Sala Wielka Święty Marcin 80/82

21.06.2024
g. 18:30
Sala Wielka
bilety: 30 zł

SUFERI (Polska)

Suferi to głos tradycji z nowoczesnym, najczęściej jazzowym sznytem. Muzycy swoim świeżym spojrzeniem na polską tradycję sięgają nie tylko po jazz, ale także brzmienia elektroniczne, rumuńskie i hip-hop. Podczas występu na Festiwalu Ethno Port podzielą się poszukiwaniem połączeń melodii, nie próbując naśladować, a kultywując folklor we współczesnym stylu, między tradycją a muzyką, która towarzyszy nam każdego dnia.

Uchem Smolucha

Co łączy muzykę tradycyjną i jazz? Adept lub adeptka obu z nich zaczyna od eksploracji obecnych w tradycji tematów i modeli. Następnie, drogą świadomej refleksji lub artystycznej intuicji, przyswaja reguły organizujące muzyczną wspólnotę myśli i działań. Wreszcie operuje na granicy zastanych prawideł, przetwarza idee, improwizuje w krainie poznanych już dźwięków.
Owocne spotkania polskiego folkloru z jazzem zdarzają się nieczęsto. Do zupełnej już rzadkości należą muzycy wychowani na wiejskim graniu, którzy pakują plecak pełen surowych mazurkowych melodii i wyruszają na pełną przygód ekspedycję w świat współczesnej muzyki improwizowanej. Należy do nich Kacper Malisz, skrzypek o otwartej głowie i odważnym smyczku.

Jednym z najbardziej obiecujących projektów Malisza jest trio Suferi, tworzone wspólnie z perkusistą Miłoszem Berdzikiem i gitarzystą Andrzejem Kowalskim. Muzyczne pomysły młodych artystów, wcielane bezkompromisowo w życie, operują ciekawie na styku muzyki korzeni, elektroniki i jazzu spod znaku fusion.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.