ETHNO PORT POZNAŃ 2024 / POTAŃCÓWKA - Tęgie Chłopy (Polska) + Serbska Reja (Niemcy)

Dziedziniec Zamkowy Święty Marcin 80/82

20.06.2024 - POTAŃCÓWKA
g. 21:00
Dziedziniec Zamkowy
bilety: 30 zł

Potańcówka składa się z dwóch koncertów na Dziedzińcu Zamkowym (Tęgie Chłopy g. 21 i Serbska Reja g. 23). Na te dwa występy obowiązuje jeden bilet. 

TĘGIE CHŁOPY (Polska)

Kapela Tęgie Chłopy kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej i niestylizowanej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązuje do tradycyjnych kapel muzykujących dawniej na weselach i wiejskich zabawach w okolicach Łagowa i Opatowa.
Tęgie Chłopy chcą grać do tańca tak, żeby „sufit się podnosił”. W „podnoszeniu” sufitu ewidentnie pomaga obecność mocnej sekcji dętej – trąbki, klarnetu i tuby.
Starając się dotrzeć do najstarszego repertuaru Kielecczyzny, członkowie(-kinie) kapeli przejechali(-ły) setki kilometrów w poszukiwaniu muzykantów i śpiewaczek tego regionu. W czerwcu dotrą do Poznania i pograją na ethnoportowej potańcówce.

-------------------------------------------------------
SERBSKA REJA (Niemcy)

Serbska Reja to grupa przyjaciół z Lipska w Saksonii. Jej członkowie pochodzą z regionu Łużyc Serbskich, Niemiec, Bułgarii i Stanów Zjednoczonych Kontynuują poprzez swoją twórczość kulturę Serbołużyczan, rdzennej mniejszości zachodniosłowiańskiej zamieszkującej wschodnią część Niemiec – Łużyce. Tamtejsza ludność ma swoje własne języki, kulturę, zwyczaje, pieśni, tańce i historię.

Na swoich koncertach grają i uczą unikalnych serbołużyckich tańców w kręgu, a także popularnych tańców ludowych, takich jak walc, mazurek i polonez. Na Festiwalu Ethno Port wystąpią w ramach potańcówki. Nie przygotowuj się wcześniej, po prostu załóż wygodne buty lub ściągnij je w ogóle i daj porwać się Serbskiej Rei do „potańca”!

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.