MET Opera Live 2024/25: Grounded. Uziemiona

Kino Pałacowe - Sala 1 Święty Marcin 80/82

Sobota, 19 Października, godz. 19:00
Sobota, 19 Października, godz. 19:00

MET OPERA LIVE 2024/25: GROUNDED. UZIEMIONA

Jeanine Tesori
Grounded. Uziemiona

PREMIERA MET

Transmisja: 19 października 2024

Przejmująca opera autorstwa laureatki nagrody Tony, Jeanine Tesori, po raz pierwszy zostanie zaprezentowana na scenie Met. Dzieło porusza często pomijane w publicznej debacie kwestie wynikające z działań wojennych w XXI wieku, w tym etyczne konsekwencje użycia nowoczesnych technologii militarnych oraz wpływ, jaki pod względem psychicznym i emocjonalnym wywierają one na żołnierzy, którzy się nimi posługują.

Mezzosopranistka Emily D’Angelo wciela się w pilotkę myśliwca. Z powodu nieplanowanej ciąży kobieta musi odejść z czynnej służby, a następnie trafia do bazy w Los Angeles, gdzie zdalnie pilotuje drony Reaper, przeprowadzając w ten sposób ataki na cele znajdujące się na drugim końcu świata. Na scenie D’Angelo partneruje tenor Ben Bliss w roli farmera z Wyoming. Produkcja w reżyserii Michaela Mayera ożywia historię tej pary w zaawansowanej technologicznie inscenizacji, przedstawiającej akcję z różnych perspektyw.

Orkiestrę Met poprowadzi Yannick Nézet-Séguin.

Libretto: George Brant
Reżyseria: Michael Mayer
Scenografia: Mimi Lien
Kostiumy: Tom Broecker
Światło: Kevin Adams
Projekcje: Jason H. Thompson i Kaitlyn Pietras
Dźwięk: Palmer Hefferan
Choreografia: David Neumann
Dramaturg: Paul Cremo
Yannick Nézet-Séguin (dyrygent), Emily D’Angelo (Jess), Ben Bliss (Eric)

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.