Muzyka Świata vol.2 TANGO PARIS Wiesław Prządka & Marek Piątek

ArtDeko Poznań Starołęcka 38

Zaczynamy winem i finger food od 18:30

Start koncertu 19:00

Występ duetu TANGO PARIS to wirtualna, dźwiękowa podróż przez ocean, pozwalająca połączyć kulturę muzyczną Paryża i Buenos Aires. Miasta te symbolizują wieloletnią fascynację artystów argentyńskim tangiem i francuskim musette.

WIESŁAW PRZĄDKA to wirtuoz akordeonu i wybitny polski bandoneonista, grający na autentycznej, diatonicznej odmianie tego instrumentu.
MAREK PIĄTEK to wszechstronny gitarzysta, gruntownie wykształcony jako muzyk klasyczny swobodnie porusza się w różnych gatunkach, grając na gitarach akustycznych i elektrycznych.

Muzycy spotkali się po raz pierwszy w 2004 roku na gruncie muzyki Astora Piazzolli, charyzmatycznego twórcy tango nuevo, współpracując m.in. z pianistą Waldemarem Malickim w projektach opartych na kompozycjach argentyńskiego mistrza. Od tamtej pory wspólnie uczestniczą w wielu artystycznych projektach pojawiając się na estradzie obok takich znakomitości, jak Hanna Banaszak, Krzesimir Dębski, Ewa Bem, Piotr Baron, Carlos Rulet, Chris Schitulli, Michel Korb i wielu innych muzyków z Polski, Francji i Argentyny. Występują również z krakowskim zespołem Hot Swing.

Repertuar TANGO PARIS to zarówno klasyczne tanga, kompozycje Piazzolli, walce w stylu new musette, utwory z repertuaru Edith Piaff, jak i standardy jazzowe w klimacie gypsy swing. Wszystko to podane w autorskich aranżacjach i wzbogacone o kompozycje własne oraz akcenty muzyki filmowej. W koncercie nie brakuje żywych, popisowych improwizacji i opowieści o twórcach, a także o osobliwościach jakie kryją instrumenty. Wymagająca formuła duetu pozwala muzykom, będącym mistrzami swoich instrumentów, na pokazanie najlepszych umiejętności. Najważniejsza jest tu jednak- budowana dźwiękami- unikalna atmosfera, która przenosi słuchaczy w czasie i przestrzeni.

*Po koncercie możliwość zarezerwowania stolika i skorzystania z restauracji i menu francusko-argentyńskiego.

Po zakupie biletu prosimy o kontakt:
[email protected]
[email protected]
lub
603886009
787714306

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.