KAPRAL W KOŚCIÓŁKU

Sala Czarna | Poznań Ratajczaka 44

Spektakl spowiedź. Spektakl wy-powiedź. Spektakl wyrzut. Niekoniecznie sumienia. Spektakl offowy do bólu. I bolesny aż po śmiech. Niekoniecznie pusty. Do tego numer stulecia. I piosenki! Przewroty! Golizna! Na co czekacie!? No, na co?

KUBA KAPRAL – rocznik 79. Współpracował z grupami Terminus a Quo, Porywacze Ciał, Usta Usta Republika, Strefa Ciszy, Teatr Ósmego Dnia. Animator grup Koło Gospodyń Miejskich i LUDUCIOS. Współtwórca Teatru Palmera Eldritcha i grupy Circus Ferus. Autor Teatrzyku Kukiełkowego Kuby Kaprala. Autor słuchowisk. Autor opowiadań. Autor sztuk teatralnych dla dzieci. I dla dorosłych. Absolwent UAM. Heppner. Juror. Wykładowca w Studiu Teatralnym STA i na UAP w Poznaniu. Laureat kilku nagród. Przegrany w wielu, wielu konkursach.

MAREK KOŚCIÓŁEK – rocznik 76. Reżyser, aktor, edukator, społecznik, politolog, pedagog. Twórca programów autorskich w zakresie kultury i sztuki. Juror ogólnopolskich festiwali teatralnych. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz podyplomowych studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w AT w Kraków filia Wrocław. Założyciel offowego Teatru Krzyk. Współpracuje z Teatrem Gdynia Główna, Latającym Teatrem Kantorowi. Od dwóch tak aktor Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu. Laureat wielu, wielu nagród.

LENA WITKOWSKA – rocznik 90. Aktorka, wokalistka, artystka intermedialna. Absolwentka ASP w Krakowie na Wydziale Intermedia, US w Szczecinie na Wydziale Kulturoznawstwo, oraz Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Zdobywczyni Grand Prix, nagrody publiczności i nagrody dziennikarzy na 42. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Współlureatka pierwszej nagrody za skomponowanie muzyki do spektaklu "Inni Ludzie" w ramach 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Obecnie liderka zespołu REJS, autorka monodramu „Nasza Racja”, aktorka w Teatrze Barakah (Kraków).

Scenariusz, kostiumy, reżyseria: Kuba Kapral, Marek Kościółek, Lena Witkowska
Muzyka: Lena Witkowska
Występują: Kuba Kapral, Marek Kościółek, Lena Witkowska
Obsługa techniczna: Piotr Najrzał

Produkcja: Teatr Ósmego Dnia
Premiera: 15 grudnia 2023

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.