My już od dawna nie żyjemy. Palestyna dziś

Sala Czarna | Poznań Ratajczaka 44

Zapraszamy 6 grudnia, o godzinie 18:00 do Teatru Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Z potrzeby serca i potrzeby chwili zrodził się pomysł na spotkanie o Palestynie. W obliczu katastrofy humanitarnej, którą przeżywają przede wszystkim mieszkańcy Strefy Gazy, lecz także ich rodziny, pragniemy zaprosić Was na wspierające wydarzenie do Teatru Ósmego Dnia. Chcemy dać Wam sposobność do zapoznania się z kontekstem tragedii, elementami kultury palestyńskiej, a także odbycia rozmowy na temat obecnej sytuacji.

Chcielibyśmy oddać głos bezpośrednim ofiarom kryzysu, jednocześnie okazując wsparcie poznańskiej społeczności polsko-arabskiej. Ponadto mamy nadzieję, że spotkanie będzie miało dla Was charakter informacyjny lub edukacyjny, postaramy się odpowiedzieć na jak najwięcej pytań, być może uda się nam rozwiać przynajmniej część wątpliwości. Wierzymy, że w okazywaniu wsparcia ofiarom i w sprzeciwie wobec przemocy powinniśmy być zjednoczeni.

W programie wydarzenia:

- performatywne czytanie literatury palestyńskiej przez aktorów Teatru Ósmego Dnia;

- bezpośrednie relacje ofiar obecnego kryzysu humanitarnego;

- zarys historyczno-polityczny konfliktu w panelu dyskusyjnym prowadzonym przez Przemysława Wielgosza;

- wykonanie muzyki palestyńskiej przez Nidala Kalboneha

a także poczęstunek palestyński z restauracji Ali Baba.

Wydarzenie potrwa około 2-2,5 godziny.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.