Operka/ MIZOFONIA

CK Zamek - Sala Wielka Święty Marcin 80/82

29.11.2023
g. 19:00
bilety: 35 zł
 
Operka/MIZOFONIA jest zarazem spektaklem teatralnym, słuchowiskiem realizowanym „na żywo” i instalacją soundartową.

Operki to małe, kameralne spektakle. Poprzez nie próbujemy wykorzystać operową formę do aktualnych celów sztuki przydatnej, zaangażowanej i angażującej. To platforma nowych form, doświadczeń i relacji społecznych. Nie interesują nas już archetypowe tematy, mity i update’y klasycznych opowieści – mówią twórcy spektaklu. Dodają: – Szukamy inspiracji w codziennych, lokalnych sprawach. Nasze spektakle zaludniają osoby z lokalnych instytucji, postaci z sąsiedztwa, wypełniają je fragmenty prawdziwych rozmów, studenckich debat czy barowych nasiadówek. Porzucamy ambicję tworzenia dzieł uniwersalnych. Interesuje nas raczej „operowa publicystyka muzyczna”.

„Operka/ MIZOFONIA” to nasza pierwsza próba. Treścią, tematem i librettem stał się fragment luźnej rozmowy, która odbyła się pomiędzy osobami tworzącymi spektakl. Kuba Kapral, grający samego siebie, opowiada o remontach i budowach, jakie toczyły się przy ulicy Wilczak w Poznaniu w 2012 roku. Gramy, pokazując realne doświadczenie remontowo-budowlanego hałasu, akustyczną codzienność osiedlowego życia.

Pełne dramatyzmu opowiadanie Kuby, na żywo umuzycznia reszta wykonawców. Scenografią, a zarazem radykalnym instrumentem w spektaklu jest instalacja ze starych maszyn remontowych.

Występują: Kuba Kapral, Rafał Zapała, Monika i Hubert Wińczykowie

Premiera odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.