Urodziny Jimi Hendrixa i Leszka Cichońskiego | 2progi | Poznań

2progi Aleja Niepodległości 36

12 grudnia w poznańskim klubie 2progi odbędzie się specjalny koncert - połączone urodziny Jimi Hendrixa i Leszka Cichońskiego. Cichoński co roku dziękuje Hendrixowi za inspirację zbierając tysiące gitarzystów na wrocławskim Rynku i wykonując razem rekordowe „Hey Joe". Na urodzinowym koncercie nie zabraknie więc jego kompozycji „Thanks Jimi". Można też będzie usłyszeć najbardziej znane przeboje obu Jubilatów i wiele rockowych hitów z lat siedemdziesiątych, Na scenie pojawią się specjalni goście m.in.:

Wojciech Hoffman (TURBO) , Damian Ukeje. Waldemar ACE Mleczko i Remigiusz Szuman .Wystąpi także gitarzysta Raya Charlesa - Kenny Carr!

Artystom towarzyszyć będzie świetna sekcja Guitar Workshop: Tomasz Grabowy – bass oraz grający w grupie Mikromusic : Robert Jarmużek- keyb i Łukasz Sobolak – drums

Koncert jest też okazją do szczęśliwego finału akcji „Gitara dla Szumana!". Od początku roku Fundacja Gitarowa Leszka Cichońskiego prowadziła zbiórkę na nowy instrument dla niewidomego artysty Remigiusza Szumana. Wymarzona gitara będzie oficjalnie wręczona Remigiuszowi w czasie koncertu . Pozwoli mu wyrażać swoją wrażliwość, dzielić się nią z publicznością jeszcze tego wieczoru. Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu Fundacji Medycyna i Sztuka.

– "Jimi Hendrix odszedł od nas 53 lat temu, kończyłby właśnie 81 lat . W ciągu zaledwie trzech lat stworzył muzykę, która zmieniła Świat. Jest mu więc za co dziękować. To właśnie Hendrix zainspirował mnie do stworzenia największego dziś święta gitarowego na świecie – dzięki Jimiemu od 21 lat tysiące gitarzystów spotyka się we Wrocławiu, cieszymy się razem muzyką, a co najważniejsze – przeżywamy ją razem. Hendrix urodził się 27., a ja 25 listopada. Zapraszam wszystkich na nasze wspólne urodziny do kluibu"2Progi" w Poznaniu – mówi Leszek Cichoński.