BANNED BANDS: WŁOCHATY / TITUS' TOMMY GUNN + Qulturka

Schron Kościuszki 68

Piątek, 8 Grudnia, godz. 18:30

𝐖Ł𝐎𝐂𝐇𝐀𝐓𝐘 - bezkompromisowy anarcho-punk ze Szczecina związany ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi i ekologicznymi.
Powstał za sprawą Jeża i Fagasa pod nazwą WŁOCHATY ODKURZACZ.
Swój pierwszy koncert, na 2 gitary i perkusję , zagrali 1 maja 1987 w jednym ze szczecińskich klubów, zaraz po pierwszomajowym pochodzie.
Razem z zespołem; pierwszy raz w roli wokalistki debiutowała Katarzyna Nosowska (HEY).
Ma na koncie 9 studyjnych albumów, oraz dwa koncertowe.
Ostatnia pozycja, to „Miłość, Pokój, Zamieszki” – w maju 2023 nakładem Mystic Production.
Zespół od 36 lat komentuje otaczającą nas rzeczywistość w sprawach politycznych i społecznych. Współpracował z takimi organizacjami jak
AMNESTY INTERNATIONAL, GREENPEACE, STOWARZYSZENIE „NIGDY WIĘCEJ”.
WŁOCHATY ma na swoim koncie setki koncertów na polskich, jak i zagranicznych scenach, a dzielił je przez lata z klasykami gatunku, jak The Exploited, Chumbawamba, Misfits, Conflict, Anti-Flag, czy Steve Ignorant (CRASS).
„Nie ma nas, kiedy się nie buntujemy!”

 

𝐓𝐢𝐭𝐮𝐬' 𝐓𝐨𝐦𝐦𝐲 𝐆𝐮𝐧𝐧 solowy projekt Tomasza „Titusa” Pukackiego. Jest to klasycznie heavymetalowe trio, w którym obecnie oprócz Titusa występują gitarzysta Iggy Gvadera oraz perkusista Mike Dolski.
15 grudnia 2009 roku został wydany debiutancki album
"La Peneratica Svavolya".
Na koncertach, oprócz autorskiego materiału można usłyszeć covery Elvisa Presleya, Iggy'ego Popa, Motorhead, czy Acid Drinkers.

 

gość:
QULTURKA (Punk / ska / Piła)

Muzycznie zespół QULTURKA jest mocno zakorzeniony w punkrocku , ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska. Uzupełniające się wokale damski i męski, gitary, bas i perkusja tworzą mocny ale przyjemny w odbiorze klimat. Ideologicznie świadomie i celowo zespół wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne. , Zespół powstał w Pile w 1995 roku pod nazwą Kulturka. Po odświeżeniu nazwy z Kulturki na Qulturkę w 2006 roku zespół ruszył z nową siłą co zaowocowało wydaniem kolejnej płyty. Przez 28 lat działalności zespół zagrał na wielu festiwalach WOODSTOCK Festiwal –– m.in. dwukrotnie na Scena VIVA Kultura, ROCK NA BAGNIE, CZOCHRAJ BOBRA, MUSZLATRZC FEST, JAROCIN, POLANÓW ZLOT, ODNOWA PUNK FEST, ZGRZYTOWISKO, IAMAJKA Festiwal, WOŚWIN ROCK FEST, Ost ROCKOWISKO HAJNÓWKA.Rock Underground Fest, Wokalistów Qulturki można usłyszeć m.in. na płycie zespołu STRACHY NA LACHY W 2015 roku QULTURKA z okazji XX-– „TO”. lecia działalności wydała nowy krążek „EKG”. Której producentem jest Andrzej KOZAK Kozakiewicz z Pidżama Porno, Strach Na Lachy i Świat Czarownic , a gościnnie śpiewa m.in. Wojtek BRODA Turbiarz z HABAKUK. Cover zespołu REPUBLIKA "ParyżMoskwa 17.15", nagrany przez zespół w 2018 roku, stal się singlem i otwiera płytę „RE[punk]BLIKA”.