JAZZAMEK #50 JAZZPOSPOLITA Z NOWĄ PŁYTĄ „OBIEKT”

CK Zamek - Sala Wielka Święty Marcin 80/82

JAZZAMEK #50
JAZZPOSPOLITA Z NOWĄ PŁYTĄ „OBIEKT”
g. 19
Sala Wielka, bilety: 45/55 zł

Zapraszamy na wyjątkowy, jubileuszowy koncert z cyklu JazZamek! W zamkowej Sali Wielkiej wspólnie posłuchamy najnowszej płyty zespołu Jazzpospolita, zatytułowanej „Obiekt”. Razem z muzykami będziemy świętować 15-lecie istnienia grupy, która od momentu założenia balansuje między wieloma gatunkami.

Jazzpospolita od samego początku działa na przekór: skojarzeniom, modom, a nawet własnej nazwie. Wszystkie etykietki, którymi opatrzono jej twórczość, naprawdę trudno wymienić. Czy da się je wszystkie spiąć jazzową klamrą? I tak, i nie.

Dzięki swojej różnorodności muzyka zespołu jest gorąco przyjmowana na festiwalach jazzowych, scenach klubowych, a nawet w filharmoniach. Jazzpospolitą warto poznawać właśnie od koncertowej strony, kiedy kompozycje ewoluują w zależności od potrzeby chwili, nastroju muzyków i publiczności.

Liczne trasy, ważne albumy i uznanie krytyków to dla zespołu nadal zbyt mało - obecnie planuje on podróż na atole i pozostawienie tam jakiegoś obiektu.

SKŁAD ZESPOŁU:
Stefan Nowakowski - kontrabas
Michał Milczarek - gitara, elektronika
Miłosz Oleniecki - instrumenty klawiszowe
Wojtek Sobura - perkusja

fot. J. Gierach

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.