“Berjozkele - Kołysanki Jidysz” | Ola Bilińska Trio | 22.10.2023 | Dzieciaki na Piętrze 2023 | Poznań

Scena na Piętrze w Poznaniu - Biblioteka Masztalarska 8

Dzieciaki na Piętrze, 22.10.23, niedziela, godz. 11.00

“Berjozkele - Kołysanki Jidysz” Ola Bilińska Trio

Bilety (ta sama cena zarówno dla dziecka, jak i opiekuna):
· 25 zł (przedsprzedaż do 15.10)
· 30 zł (sprzedaż regularna od 16.10)

Wiek uczestników: od 4 lat

Kołysanki - kto ich nie lubi? To ostatnia rzecz, którą w dzieciństwie słyszymy przed zaśnięciem... Muzyka, która zmienia się w sen. Płynie z ust mamy, taty, babci - kogoś, kto nas bardzo kocha. Kołysanki śpiewają rodzice dzieciom od wieków, na całym świecie. Śpiewały je także kiedyś żydowskie mamy swoim dzieciom - także w Poznaniu.

Zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców na muzyczną podróż w przeszłość, w świat dzieciństwa, zawieszony gdzieś między jawą a snem - podczas której posłuchamy tych pięknych pieśni w zupełnie zaskakujących, nowoczesnych, pełnych muzycznej magii interpretacjach. Paru takich starych kołysanek nauczymy się też razem - ale nie będzie to tylko nauka tekstu i melodii! Będzie się działo!

Na scenie pojawią się i tradycyjne instrumenty - jedyny w Polsce saksofon basowy, kontrabas, gitara, glockenspiel - i nowoczesna elektronika, która posłuży nam do stworzenia elektronicznego chóru! Pomiędzy utworami dzieci i opiekunowie wezmą udział w muzycznych zabawach uruchamiających naszą muzyczną wyobraźnię.

OLA BILIŃSKA to wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i muzyki oraz tłumaczka poezji polskiej na język angielski. Od paru lat doceniana jest w Polsce i na świecie jako wokalistka przywracająca do życia tradycyjne utwory żydowskie w jidysz. Komponuje także muzykę do spektakli teatralnych oraz filmów, a równolegle z działalnością koncertową prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.