Kolekttacz – spektakl „Ciało Ciałko” | Dzieciaki na Piętrze 2023 | Poznań

Scena na Piętrze w Poznaniu - Biblioteka Masztalarska 8

Dzieciaki na Piętrze, 24.09.2023, niedziela, godz. 11.00

KOLEKTTACZ Spektakl: CIAŁO CIAŁKO 

Bilety (ta sama cena zarówno dla dziecka, jak i opiekuna):
- 25 zł (przedsprzedaż do 11.09)
- 30 zł (sprzedaż regularna)

Czas trwania: 50 min
Wiek odbiorców: od 6 lat

Osiem ciał na scenie. Cielsk, ciał, ciałek.
Poruszamy się... Szukamy rozmowy o tym, co nas dotyka...
O dojrzewaniu, nowym ciele, cyklu życia, wolności...
Nasza przyszłość. Jakbyśmy sobie jej nie wymyślili, i tak nas zaskoczy.

We wrześniowej odsłonie Dzieciaków na Piętrze, zapraszamy Was do wzięcia udziału w wyjątkowej wizualno-ruchowej podróży w głąb siebie. Ciało Ciałko to spektakl o uniwersalnych, bliskich nam wszystkim stanach i emocjach. W swojej prostocie udowadniający, że każde ciało w ruchu jest wystarczające i piękne właśnie takie jakie jest. Tu i teraz. Niezależnie od wieku i doświadczenia. Scenę dosłownie i w przenośni oddamy dzieciom. W spektaklu biorą udział zarówno profesjonalne tancerki jak i performerzy w wieku szkolnym, co czyni wydarzenie rzadko spotykanym w skali naszego kraju.

Premiera spektaklu odbyła się 2 lipca 2023 r. w Scenie Wspólnej w Poznaniu.

Podczas wydarzenia towarzyszyć nam będzie stoisko księgarni Bookowski z książkami dla dzieci tematycznie związanymi z ideą spektaklu. Książki o ciele, w nurcie ciało pozytywności z wydawnictw Dwie Siostry, Zakamarki i inne bestsellery.

Informacje o prowadzących:
KOLEKTTACZ powstał w marcu 2020 roku. Paulina Giwer-Kowalewska i Aniela Kokosza połączyły swoje artystyczne światy i wieloletnie doświadczenia w pracy w obszarach tańca, teatru, edukacji, pracy społecznej. Swoje działania kierują do dzieci, rodzin, grup zagrożonych społecznym wykluczeniem, uczestników i uczestniczek ze szczególnymi potrzebami, osób z doświadczeniem uchodźczym i w kryzysie bezdomności. W ciągu 2,5 roku działalności zrealizowały niemalże 40 projektów – spektakli, warsztatów, rezydencji, spotkań. Skupiają się przede wszystkim na działaniach inkluzywnych, kierowanych do sprecyzowanej, ale szerokiej grupy odbiorców i odbiorczyń.Działania kolektywu dotyczą przede wszystkim ciała i jego osadzenia w szeroko rozumianym kontekście artystycznym i społecznym.

Aniela KOKOSZA: performerka, pedagożka tańca,choreoterpeutka.Paulina GIWER – KOWALEWSKA: aktorka, performerka, choreografka.
Idea, reżyseria, choreografia: Kolekttacz - Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska
Performerzy: Adela Górecka, Urszula Górecka, Illia Isaiev, Oliwia Kamionka, Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Maria Obst, Matylda Rybińska
Muzyka: collage
Kostiumy: Idalia Mantas
Grafika: Sylwia Simson
Foto: Monika Klapiszewska - Piegowate Kadry
Opiekunka procesu/ewaluatorka: Aleksandra Zalewska-Królak
Producentka: Agnieszka Czichy
Projekt powstał przy wsparciu Fundacji PZU. Partnerem wydarzenia jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.