GALA OTWARCIA SCENY – Festiwal Moniuszki

Teatr Wielki w Poznaniu Fredry 9

Hej, zagrajcie siarczyście – powrót na scenę pod Pegazem po przeszło dwóch latach remontu nie może odbyć się inaczej niż w rytm Moniuszkowskich kompozycji, bo to dobra wróżba, która na przestrzeni lat sprawdzała się znakomicie. Wystawiona 31 sierpnia 1919 roku Halka rozpoczynała pierwszy sezon funkcjonowania Teatru Wielkiego miasta Poznania, jak po odzyskaniu przez Polskę niepodległości nazywała się poznańska opera.
Zmodernizowana scena też czeka na utwory Moniuszki i to w najlepszym wykonaniu, dlatego zaprezentują je laureaci najważniejszego polskiego konkursu wokalnego nazwanego imieniem naszego patrona: Ruslana Koval, Piotr Kalina, Szymon Mechliński i Volodymyr Tyshkov. Ostatniego z grona znakomitych śpiewaków jeszcze nie miała okazji posłuchać poznańska publiczność. Gwiazdą wieczoru będzie Artur Ruciński. Pozostaje nam trzymać kciuki, aby wszystko poszło po naszej myśli. Toi, toi, toi!
Dyrekcja Teatru zastrzega możliwość zmian w repertuarze, obsadach, terminach i formie wydarzenia.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.