Koncert Agi Zaryan z zespołem "Polskie Evergreeny"

Blue Note Jazz Club Kościuszki 79

„Polskie Evergreeny”

Premierowe piosenki przygotowywane przez Agę Zaryan i Michała Tokaja

Program dostarczy wielu emocji fanom artystki i miłośnikom dobrej polskiej muzyki rozrywkowej oraz amerykańskiego jazzu. W swoim repertuarze AGA sięgnie nie tylko po utwory ulubionych polskich jazzowych kompozytorów, ale również po piosenki z jazzem zupełnie niezwiązanych, które są dla niej ważne ze względów osobistych. Projekt ten to swego rodzaju podróż w czasie do lat ubiegłego wieku.

To właśnie te piosenki i melodie cieszyły się ogromną popularnością wśród polskiej publiczności. Dzięki nowym aranżacjom wybitnego pianisty i kompozytora - Michała Tokaja, słuchacze będą mieli okazję poznać je na nowo, w zupełnie innym wydaniu i niepowtarzalnym brzmieniu.

W repertuarze nie zabraknie piosenek, które już na stałe wpisały się w kulturę i historię naszego kraju. Jednocześnie Aga jak zwykle wniesie do tych utworów swój charakterystyczny styl i intymną interpretację, co sprawi, że będą brzmiały świeżo i oryginalnie.

Muzycy na nowo zinterpretują piosenkę z repertuaru Maanamu - ‚Kocham Cię, kochanie moje”, „ La valse du mal” Kaliny Jędrusik do słów Wojciecha Młynarskiego i muzyki Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, „Ulice Wielkich Miast" Jana Ptaszyna Wróblewskiego do słów Agnieszki Osieckiej, „Uciekaj moje serce” do muzyki Seweryna Krajewskiego i słów Agnieszki Osieckiej, „Nim wstanie dzień” Krzysztofa Komedy,”Senna kołysanka” z repertuaru Krystyny Prońko do muzyki Tadeusza Woźniaka, „Nie pytaj o Polskę” Grzegorza Ciechowskiego, „Ale w koło jest wesoło” z repertuaru zespołu Perfect do muzyki i słów Zbigniewa Hołdysa, „Jeszcze w zielone gramy” do słów Wojciecha młynarskiego i muzyki Jerzego Dudusia Matuszkiewicza.”Pamiętasz była jesień” oraz wiele innych niespodzianek.

To będzie wieczór sentymentalny z kilkoma niespodziewanymi zwrotami muzycznej akcji

Wystąpią: Aga Zaryan – śpiew, Michał Tokaj – fortepian, Alan Wykpisz – kontrabas, Sebastian Frankiewicz - perkusja

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.