30 Years of Eastern Darkness Tour | Sigh + Krolok & Laster

2progi Aleja Niepodległości 36Left Hand Sounds z nieukrywaną dumą zaprasza na koncert japońskiej legendy sceny black metal Sigh!
Polski przystanek “30 Years of Eastern Darkness Tour”, to jednocześnie pierwszy w historii (!!!) koncert zespołu na naszej czarnej ziemi!
Serdecznie zapraszamy do Poznania, to będzie prawdziwa uczta!


Sigh (black metal - Japonia)

Sigh dowodzony przez Mirai Kawashimę jest jednym z najdłużej, ciągle aktywnych, nagrywających i koncertujących zespołów z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Jego początki sięgają 1990r. a zespół odbył klasyczną dla tego okresu ewolucję, nagrywając dwie demówki, siedmiocalówkę i w końcu debiutancki album.
“Scorn Defeat” z 1993r. pierwotnie miał ukazać się w niesławnej Deathlike Silence Productions dowodzonej przez Euronymousa z Mayhem!
Niestety jego śmierć pokrzyżowała (oczywiście krzyżem odwróconym) plany, a płyta przynosząca 43min. oryginalnego black metalu ukazała się dzięki Voices of Wonder Records.
Zespół od zarania posiadał swój unikalny muzyczny charakter wzbogacając, początkowo death metal, o dźwięki fortepianu, ewoluując do symfonicznych black metalowych brzmień z dalekowschodnim pierwiastkiem.
Bogatą karierę dokumentują doskonałe albumy “Infidel Art” (1995), “Hail Horror Hail” (1997) poprzez “Imaginary Sonicscape” (2001) kończąc na ubiegłorocznej “Shiki”. Muzyka Sigh śmiało łączy black metal z elementami heavy i doom metalu, psychodelicznym rockiem, awangardą i typowo wschodnią melodyką. Ze wszech miar jeden z najbardziej nietuzinkowych zespołów na metalowej scenie!

Sigh online:
https://www.facebook.com/sighjapan/
https://www.instagram.com/sighofficialjapan/
https://peaceville.bandcamp.com/album/shiki


Laster - black metal, Holandia

Laster to pochodzący z Holandii przedstawiciel black metalu w jego klimatycznej i nieco bardziej awangardowej odsłonie.
Dowodzą tego równe i udane, nagrywane dla Prophecy Production płyty “De verste verte is hier” (2014), “Ons vrije fatum” (2017) i “Het wassen oog” (2019).
Tymczasem możemy posłuchać nowego, jakże smakowitego utworu pt. “Kunstlicht” z anonsowanej na 13 października płyty “Andermans mijne”! To będzie pyszne towarzystwo dla Sigh!

Laster online:
https://www.facebook.com/lasterspraak
https://www.instagram.com/laster.official/
https://laster.bandcamp.com/album/het-wassen-oog


Krolok - black metal, Słowacja

Skład tej mrocznej, muzycznej uczty znakomicie uzupełni słowacki Krolok! Zespół złożony ze starych wyjadaczy z Malokarpatan momentalnie zyskał uznanie fanów.
Muzyka zawarta na debiutanckim albumie “Flying Above Ancient Ruins” to klasyczny black metal w jego dość pierwotnej, surowej i chłodnej formie.
Nie bez powodu grupa dość szybko dostała się pod skrzydła kultowej Osmose Productions!
Tymczasem czekamy na następcę wydanej w 2021 roku ich ostatniej jak do tej pory płyty “Funeral Winds & Crimson Sky”.
Być może będzie nam dane usłyszeć nowe już na tym koncercie!

Krolok online:
https://www.facebook.com/krolokband/
https://www.instagram.com/krolokofficial/
https://krolok.bandcamp.com/