Maciej Tubis | Komeda: Reflections | 13.10.2023 | POZNAŃ | Scena na Piętrze

Scena na Piętrze w Poznaniu - Biblioteka Masztalarska 8

Maciej Tubis gra Komedę w Scenie na Piętrze.

Miejsce: Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8, Poznań
Data: 13.10.2023, godz. 20.00

Ceny biletów: 
- przedsprzedaż: 40 zł 
- w dniu koncertu: 50 zł 

Maciej Tubis jest muzykiem zakochanym w fortepianie. W pełni oddaje się wrażliwości, jaką daje ten instrument. Koncert w Scenie na Piętrze promuje jego pierwszy solowy album Komeda: Reflections (2022). Płyta w całości składa się z utworów Krzysztofa Komedy.

Dorobek Komedy od lat inspiruje i pociąga wielu artystów. Tubis do klasycznych kompozycji podchodzi w sposób twórczy. Korzystając z akustycznego brzmienia fortepianu, preparuje je i poszerza o dźwięki syntezatorów. Połączenie tradycji ze współczesnością pozwala odcisnąć na muzyce Komedy indywidualne piętno. W swoich interpretacjach nie zaciera melodyjności tak charakterystycznej dla twórczości autora Kołysanki Rosemary. Solowe koncerty Tubisa mają niezwykłą dramaturgię. I co najważniejsze – unosi się nad nimi duch Komedy. Trudno o lepszą rekomendację!

Maciej Tubis jest klasycznie wykształconym pianistą. Prócz działalności solowej można go usłyszeć w piosenkowym duecie Bolewski/Tubis. Jest też pomysłodawcą oraz głównym twórcą repertuaru jazzowego Tubis Trio, z którym zarejestrował cztery płyty.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.