Wojciech Jachna Squad | 6.10.2023 | POZNAŃ | Scena na Piętrze

Scena na Piętrze w Poznaniu - Biblioteka Masztalarska 8

Wojciech Jachna Squad w Scenie na Piętrze.

Miejsce: Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8, Poznań
Data: 6.10.2023, godz. 20.00

Ceny biletów:
- przedsprzedaż: 45 zł
- w dniu koncertu: 65 zł

Wojciech Jachna to jeden z najbardziej rozpoznawanych polskich trębaczy. Jest obecny na scenie od ponad dwudziestu lat. Koncert w Scenie na Piętrze będzie występem jego pierwszego w pełni autorskiego zespołu - Wojciech Jachna Squad. Grupa ma na koncie dwie płyty: Elements (2020) i Earth (2022). Obie zostały ciepło przyjęte zarówno przez krytykę, jak i słuchaczy. Formacja w naturalny sposób porusza się w obrębie jazzowej stylistyki. Muzycy odnajdują się w czystych brzmieniach lat 70. i wzbogacają je o improwizację i elektronikę. Muzyka Squadu to fascynująca przygoda w świecie współczesnego jazzu. Doskonałe zgranie, swoboda i naturalność sprawiają, że ich koncerty na długo zostają w pamięci.

Dorobek Jachny jest niezwykle bogaty. Muzyk ma na koncie ponad czterdzieści płyt, w tym również solowych. Szlify zdobywał grając z Contemporary Noise Sextet oraz współpracując z Andrzejem Przybielskim, legendą rodzimego jazzu. Miał również swój wkład w dorobek innych ważnych zespołów ostatniego dziesięciolecia – m.in. Innercity Ensemble i improwizowanego tria Jachna/Mazurkiewicz/Buhl.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.