5:00 UA

Polski Teatr Tańca Stanisława Taczaka 8

5.00 UA | Teatr Śląski w Katowicach, Teatr Miejski w Gliwicach, Teatr Mały w Tychach
Czas Na Teatr

„5:00. UA” to przedsięwzięcie niezwykłe. Kilkanaście aktorek z Ukrainy pod egidą Forum Dyrektorów Teatrów Województwa Śląskiego stworzyło spektakl, w którym dzielą się z nami swoimi przeżyciami i doświadczeniami z pierwszych dni inwazji Rosji na Ukrainę, z ich ucieczki z dziećmi do Polski, z pobytu w naszym kraju. Na spektakl składa się szereg powstałych na bazie improwizacji scen, które łączy wątek wojny. Są wśród nich sceny poważne, dramatyczne i tragiczne, poruszające tym bardziej, że wiemy, że to wszystko prawda, ale są też obrazki jak z dobrego protest-kabaretu, z piosenkami i choreografią. Oglądamy poetycko-dokumentalny zapis uczuć, wrażeń, przeżyć, który układa się w sceniczny list ukraińskich kobiet – w pierwszej kolejności do Polaków, potem do całego świata.
Spektakl stworzony przez artystki z Ukrainy w ramach rezydencji artystycznej pod patronatem Forum Dyrektorów Teatrów Województwa Śląskiego.
Ograniczenia wiekowe: 16+
Produkcja:
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Koproducenci:
Teatr Miejski w Gliwicach
Teatr Mały w Tychach
Realizatorzy:
Reżyseria: Yuliia Maslak
Choreografia: Nina Zakharova
Projekcje: Szymon Suchoń
Reżyseria świateł: Bartłomiej Sowa
Dźwięk: Marcin Łyczkowski
Koordynacja projektu: Magdalena Molska
Obsada:
Tatiana Gerasymchuk
Maria Kardash
Halyna Lozynska
Anna Lysenko
Sofiia Mutylo
Dariia Novykova
Nataliia Pisarieva
Yerheniia Prysiazhna
Halyna Ryba
Kseniia Svistun
Kateryna Vasiukova
Nina Zakharova

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.