CHCIAŁEM BYĆ

Aula Artis Kutrzeby 10

Chciałem być | Teatr Powszechny w Łodzi
Czas Na Teatr

Spektakl inspirowany postacią Krzysztofa Krawczyka „Chciałem być" nie jest biografią artysty. To komedia, która prezentuje subiektywne spojrzenie reżysera na fenomen Krzysztofa Krawczyka jako artysty i człowieka. 

 „Inspirujemy się postacią Krzysztofa Krawczyka, aby dotknąć paradoksu bycia gwiazdą. Gwiazdy show-biznesu funkcjonują jako zmitologizowane figury oderwane od rzeczywistości. Sukces i popularność pozbawiają ich ludzkich cech, choć na co dzień to normalni ludzie z krwi i kości – z takimi samymi problemami jak każdy. Najbardziej interesuje mnie właśnie to pękniecie pomiędzy scenicznym wizerunkiem a tak zwanym normalnym życiem” – mówi reżyser i autor sztuki Michał Siegoczyński.

„Życiorys Krzysztofa Krawczyka to historia wzlotów i upadków, wielkiej popularności w Polsce, a jednocześnie pewnego niedosytu związanego z tournée po Stanach Zjednoczonych. Krzysztof Krawczyk był fenomenem, twórcą, którego nie da się zaszufladkować. W Polsce znany jest nie tylko jako autor największych hitów, ale jednocześnie jako artysta, którym zafascynowani byli Andrzej Smolik czy Goran Bregović. Prywatna historia Krawczyka to z kolei sekwencja różnych rozczarowań i dramatów, które nie pasują do wizerunku ikony polskiej popkultury. To też zupełny odwrót od religii, który w późniejszym czasie przerodził się w głęboką wiarę w Boga, odgrywającą w jego życiu tak ważną rolę” - dodaje reżyser.

Tworząc scenariusz sztuki, Michał Siegoczyński inspirował się między innymi wątkami i motywami z życia Krzysztofa Krawczyka przytoczonymi w biografii „Życie jak wino” współautorstwa Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Kosmali.

Uwaga! Nie wszystkie sceny są widoczne z widowni, co wynika z koncepcji spektaklu. Sceny rozgrywające się poza zasięgiem wzroku widzów są transmitowane na ekranie w czasie rzeczywistym.

Autor sztuki: Michał Siegoczyński
Scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
Asystentka scenografki: Anna Drobczyk
Muzyka: Piotr Mania
Choreografia: Alisa Makarenko
Konsultacja dramaturgiczna: Patryk Warchoł
Prezentacja multimedialna: Natalia Mentkowska
Operatorki kamery: Ewa Borowska/Paula Wilczyńska
Nagranie partii gitarowych: Przemysław Hanaj
Przygotowanie wokalne: Izabela Puk

OBSADA:

Mariusz Ostrowski: Krzysztof Krawczyk
Karolina Kleniewska/Aleksandra Bogulewska: m.in.: Halina Żytkowiak (żona druga); Pola Raksa 
Diana Krupa/Marta Jarczewska: m.in: Grażyna (żona pierwsza), Anna Jantar, kwiaciarka, Kazio
Karolina Łukaszewicz: m.in.: matka Krawczyka, sędzina, dziennikarka 
Paulina Nadel: m.in.: Ewa Krawczyk
Ewa Sonnenburg: m.in.: Ałła Pugaczowa, Bogumiła Lusiak
Filip Jacak: m.in.: ojciec Krawczyka (młody), Goran Bregović
Jakub Kotyński: m.in.: Jarosław Kukulski, Czesław Niemen, ksiądz
Artur Majewski: m.in.: Andrzej Kosmala, ojciec Krawczyka

(Każdy z aktorów gra w spektaklu po kilka postaci)

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.