Filip Michalak Koncert

Kolegium Rungego Wojska Polskiego 52

Filip Michalak – Koncert jest pierwszym tego artysty w Poznaniu, wydarzeniem specjalnym otwierającym sezon artystyczny na Scenie Kolegium Rungego UPP.
Będzie to okazja, aby na żywo posłuchać jego recitalu z Mazurkami Chopina, Sonatami Scarlattiego i wspólnego z Orkiestrą Uniwersytecką CKS UPP pod dyrekcją Mateusza MJ Sibilskiego wykonania Koncertu F moll Op. 21 No. 2 Fryderyka Chopina.
Występ zapowiada się niezwykle emocjonująco bowiem artyści zaplanowali specjalną jego aranżacje autorstwa Kevina Kennera.
Filip Michalak – to  duńsko - polski pianista, jeden z najzdolniejszych pianistów młodego pokolenia. Zwycięzca międzynarodowych konkursów, który dał się poznać jako jeden z czołowych młodych pianistów Skandynawii.
Aktywny solista i kameralista koncertował już w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Szwajcaria, Włoszech i wszystkich krajach skandynawskich. W Dubaju na EXPO 2020, prezentował muzykę kompozytorów skandynawskich w ramach Nordic Piano Week.
Zdobył nagrody na duńskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych m.in. pierwszą nagrodę w konkursie Stars of Tenerife w Hiszpanii a także pierwsze nagrody w Nordjyllands Talent Konkurrence i Steinway Festival. Był finalistą 8 edycji Nordic Piano Competition w 2017 roku, jednego z największych konkursów w Skandynawii.
Jest stypendystą prestiżowej fundacji The Keybord Charitable Trust w Londynie. Występował z orkiestrami Danii, Szwecji i Wielkiej Brytanii a po koncercie w Poznaniu zagra 1 koncert Brahmsa z Manchester Symphony Orkestra w Stanach Zjednoczonych.
Jako kameralista ma w planach turne w Chinach razem ze skrzypkiem Kehan Zhang a także koncerty ze szwedzką śpiewaczką Lovisa Huledal.
Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki Kameralnej w Södertalje w Szwecji.
Koncert Filipa Michalaka odbędzie się 24 września (niedziela) o godz. 17.00, w znanej z wyjątkowej akustyki Sali Kolegium Rungego UPP (przy ul. Wojska Polskiego). Bilety w cenie od 45 zł do 50 zł są dostępne wyłącznie na portalu bilety24.pl.
Program:
Domenico Scarlatti
Sonaty K213 & K380 & K466
Fryderyk Chopin
Mazurki Op. 30
Cesar Franck
Chorale, Prelude & Fugue, FWV 21
Fryderyk Chopin
Koncert F moll Op. 21 No. 2

Wykonawcy:
Filip Michalak – fortepian
Mateusz MJ Sibilski - dyrygent
Orkiestra Uniwersytecka CKS UPP

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.