GRUZJA / THE STUBS / MCHY I POROSTY / Poznań

2progi Aleja Niepodległości 36

 

📆 GRUZJA

 

Jest to zespół imigrantów z Australii czerpiący z folkloru Sudetów i Sudanu. W składzie artyści, instrumentaliści i wokaliści znani między innymi z Furii, Odrazy, Biesów, THAW, Mentor, Licho, WTZ i kilkunastu innych zespołów. 

Gruzini słyną z niepospolitego chamstwa o czym zaświadczyć może każdy, kto widział ich koncerty w klubach i na festiwalach, podczas których zwykli ubliżać słuchaczom, naruszać ich przestrzeń osobistą oraz zawyżać ceny merczu.

https://www.facebook.com/gruzjabandofficial
https://gruzja.bandcamp.com/

 

THE STUBS

TOP 1 polskiego rock’n’rolla. Nie ma w tym kraju drugiego takiego zespołu. Tomek, Radek i Łukasz (a teraz Dominik) od 2010 roku wydali 4 płyty i kilka epek, ale przede wszystkim zjechali pół świata i zagrali setki porywających koncertów. Grali na największych festiwalach, na skłotach, dachach, w kiblach, klubach, lasach, szopach, garażach, trolejbusach… Nieważne. Jesienią chłopcy wydają nową płytę i ruszają w trasę. Byłoby nie na miejscu to przegapić.

https://www.facebook.com/thestubswarsaw
linktr.ee/thestubswarsaw

 

MCHY I POROSTY

Mchy i prosty czyli Bartosz Zaskorski rysuje i robi muzykę. Pochodzi ze wsi Żytno. Jego projekt to smutna muzyka elektroniczna, wiejski dungeon synth i popsute techno z włochatego grobu. Muzykę Mchów można było usłyszeć w grze Cyberpunk 2077. Wydawał w Not Not Fun, Heimat Der Katastrophe, Syntetyku, Brutażu i Pointless Geometry. Zaskórski jest również autorem komiksów, współpracuje z włoskim wydawnictwem Hollow Press.

https://www.facebook.com/zbaskorski
https://linktr.ee/mchyiporosty