Urodziny // koncert zespołu Jerz Igor // 24. Biennale Sztuki dla Dziecka

CK Zamek - Dziedziniec Św. Marcin 80/82 wejście od Al. Niepodleg

24. Biennale Sztuki dla Dziecka PRZYSZŁOŚĆ

wiek: dla osób w każdym wieku
czas trwania: 60 minut

Przed nami wyjątkowy, urodzinowy koncert, idealny dla dzieci i dorosłych w każdym wieku! Wspólnie świętujemy 10 lat zespołu Jerz Igor oraz 50 lat Biennale Sztuki dla Dziecka! Takiej okazji nie można przegapić!

Będzie kolorowo i fantastycznie! Czeka nas zabawa przy dźwiękach puzonu, gitary basowej, wibrafonu, miotełki, klarnetu basowego, harmonium, fletu poprzecznego i tysiąca innych instrumentów! Podczas koncertu mali słuchacze i małe słuchaczki mogą rozmawiać, tańczyć i biegać, a po jego zakończeniu – nawet trochę pograć. Dorośli widzowe i widzki mogą natomiast uwolnić się od presji i dać się ponieść muzyce. Świetne, nierzadko wywrotowe teksty piosenek, wywołają uśmiech na małych i dużych twarzach oraz wprawią w doskonały nastrój, przynosząc nam wszystkim trochę wolności od najróżniejszych powinności.

Jerz Igor to duet piszący i wykonujący piosenki dla dzieci w każdym wieku. Założyciele zespołu, Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow to multiinstrumentaliści znani z wielu alternatywnych składów. By Was nie zanudzić wymienimy tylko te na literę P: Profesjonalizm, Paula i Karol, Pink Freud, WOR, Polonezy.

Początkowo mieli tylko nagrać płytę z kołysankami dla Tadzika, mającego się wkrótce urodzić syna Jerzego, której syn mógłby słuchać pod nieobecność taty. Autorzy marzyli wtedy o „płycie dla dzieci, której z przyjemnością mogliby słuchać także rodzice i ich bezdzietni przyjaciele”. Dokładnie 1 czerwca 2013 roku pojawiła się pierwsza piosenka „Królewicz”. Po premierze Małej płyty w 2014 roku studyjny projekt przeobraził się w regularnie koncertujący wieloosobowy skład, złożony z najlepszych i ajsympatyczniejszych muzyków z kraju i zagranicy. Wspólnie występują zarówno na festiwalowych scenach, jak i w kameralnych salach. Dziś mają na koncie trzy płyty studyjne: po Małej płycie ukazała się jeszcze Zima z 2015 roku oraz Wyspa z 2020 roku.

Twórcy i twórczynie:
Wykonanie: Igor Nikiforow (śpiew, gitary, perkusja), Jerzy Rogiewicz (śpiew, klawisze, Karolina Rec (wiolonczela, śpiew), Tomasz Duda (flet, saksofon barytonowy, klarnet basowy), Maurycy Idzikowski (trąbka), Tomasz Dworakowski (puzon), Jakub Czubak (gitara basowa), Julian Horodyski (zestaw perkusyjny)

WAŻNE!

BILET powinna mieć każda osoba niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).

Wydarzenie odbędzie się w CK ZAMEK.

Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.