Jestem pingwinem // spektakl // 24. Biennale Sztuki dla Dziecka

Stary Browar Studio Słodownia Półwiejska 42

24. Biennale Sztuki dla Dziecka PRZYSZŁOŚĆ

wiek: od 4 lat
czas trwania: 50 minut

W samym sercu antarktycznej śnieżycy z dwóch jaj wykluwają się dwa różne ptaki. Pingwin i…? A no właśnie. Wkrótce okaże się, że mają tylko siebie nawzajem. Mały ptaszek uważa, że pingwin jest jego mamą i chce się od niego wszystkiego nauczyć! Ale czy rzeczywiście on tak dużo potrafi? Pingwinie skrzydła nie nadają się do latania, za to potrafią dobrze kołysać. Jakie przygody czekają na nich w śnieżnej pustce? I jak zakończy się ich wspólna wędrówka?

Spektakl o pięknie różnic i możliwościach porozumienia bez słów – nawet jeśli na co dzień mówimy i migamy różnymi językami. Na scenie spotykają się niesłysząca aktorka Pia Katharina Jendreizik i słyszący lalkarz Andreas Pfaffenberger, którzy wspólnie – nie używając ani jednego słowa! – snują uniwersalną opowieść o przyjaźni i bliskości, poruszającą dzieci i dorosłych.

Wydarzenie zachwyca piękną, atrakcyjną dla małych widzek i widzów scenografią. Przestrzeń, która przypomina wnętrze jaja (lub igloo – w zależności od możliwości naszej wyobraźni!), przywołuje obrazy śnieżnej burzy oraz imituje towarzyszące jej dźwięki. Pozostaje przy tym bezpiecznym, przytulnym miejscem, w którym dzieci poczują się komfortowo. Spektakl można odwiedzać rodzinnie lub z grupami przedszkolnymi.

Twórcy i twórczynie:
Wykonanie: Pia Katharina Jendreizik (aktorka), Andreas Pfaffenberger (lalkarz)
Reżyseria: Wera Mahne
Tekst, scenografia, kostiumy i lalki: Anna Siegrot
Wideo, dramaturgia, scenografia: Declan Hurley
Produkcja: Esther Schneider
Asystenci ds. komunikacji (niemiecki język migowy): Brice Stapelfeldt, Kristina Kiehn

Wyprodukowany przez Werę Mahne w koprodukcji z FFT Düsseldorf we współpracy z FELD Theater für Junges Publikum, Berlin. Finansowany przez Ministerstwo Kultury i Nauki Północnej Nadrenii-Westfalii oraz Urząd Kultury w Düsseldorfie.
Realizacja współfinansowana przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

WAŻNE!

BILET powinna mieć każda osoba niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).

Wydarzenie odbędzie się w SŁODOWNI +3 (STARY BROWAR).

Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.