Królestwa // spektakl // 24. Biennale Sztuki dla Dziecka

Scena Wspólna Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą

24. Biennale Sztuki dla Dziecka PRZYSZŁOŚĆ

wiek: od 3 lat
czas trwania: 45 minut

Poznajcie Eustachię, królową Wenus, która od dawna obserwuje Ziemię i jej mieszkańców. Zachwyca ją, ile tu istot i że wszyscy mogą tu znaleźć dla siebie miejsce. Ale, chwila, co ona widzi ze swojej perspektywy? Oto dwie siostry zakonne Bernardetta i Klementyna, które najbardziej na świecie uwielbiają być stale w ruchu i doświadczać wielu przygód. Pewnego dnia po prostu zamykają drzwi na klucz i wyruszają w podróż balonem, zabierając ze sobą swoją mądrą przyjaciółkę, Owcę Kostkę. Przed nimi lot przez nieboskłon i lądowanie w parku, podczas którego spotkają Pawia Waleriana, opiekuna marzeń i snów. Jakby tego było mało, czeka je jeszcze wyprawa batyskafem w głąb Oceanu Spokojnego! Tam będą miały okazję tańczyć z rybami. Poznają także Ośmiornica Cyryla, którego z Owcą Kostką połączy uczucie tak wielkie, że ich światy stworzą wspólne Królestwo. Czy przypuszczacie, że po powrocie do domu zakonnice wypoczywają? Ależ skądże! Wyglądają przez lunetę, poszukując w kosmosie nowych wrażeń. I, jak myślicie, kogo poznają w ten sposób? Czy to przypadkiem nie Eustachia, królowa Wenus? Co wyniknie z tego spotkania?

Pełne niezwykłych przygód teatralne widowisko, które pozwala spojrzeć na każdego i każdą z nas jak na osobne królestwo. Wizualna, niesamowicie plastyczna opowieść jest wyrazem zachwytu nad planetą i wszystkimi istnieniami, w całej swojej różnorodności. To hołd dla nieskrępowanej, twórczej wyobraźni, który przyniesie mnóstwo radości najmłodszym widzkom i widzom oraz ich opiekunkom i opiekunom. Będzie także przyjazny i bezpieczny dla osób neuroróżnorodnych. Sztuka została entuzjastycznie przyjęta przez recenzentki i recenzentów. Nic dziwnego, trudno nie docenić brawurowej, pełnej lekkości i humoru gry aktorskiej oraz wciągającej dramaturgii. Wszystko to w oprawie pięknej scenografii i niebanalnych kostiumów.

Spektakl powstał podczas pierwszej fali pandemii na kanwie historii wymyślonych i zilustrowanych przez Martę Stańczyk, aktorkę Teatru 21, która w spektaklu gra rolę królowej Eustachii. To pierwszy w historii Guliwera spektakl stworzony dla osób o różnych wrażliwościach sensorycznych, w tym osób w spektrum autyzmu, powstały w koprodukcji z Teatrem 21.

Twórcy i twórczynie:
Tekst: Marta Stańczyk
Reżyseria: Justyna Sobczyk
Współpraca reżyserska, choreografia: Iza Chlewińska
Dramaturgia: Justyna Czarnota
Scenografia: Magdalena Łazarczyk
Kostiumy, lalki: Wisła Nicieja
Muzyka: Sebastian Świąder
Wideo: Jan Domicz
Światło: Sebastian Klim
Występują: Joanna Borer (Zakonnica Bernardeta), Elżbieta Pejko (Owca Kostka), Anna Przygoda (Zakonnica Klementyna), Marta Stańczyk (Królowa Eustachia, w nagraniu), Tomasz Kowol (Ośmiornic Cyryl), Adam Wnuczko (Paw Walerian)

WAŻNE!

BILET powinna mieć każda osoba niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).

Wydarzenie odbędzie się w Scenie Wspólnej.

Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.