Koncert - Bastarda Trio i Maniucha Bikont // 24. Biennale Sztuki dla Dziecka

CK Zamek Sala Wielka Święty Marcin 80/82

24. Biennale Sztuki dla Dziecka PRZYSZŁOŚĆ

wiek: dla osób w każdym wieku
czas trwania: 60 minut

Jutro „dzisiaj” będzie „wczoraj”.
Jutro „jutro” będzie „dzisiaj”.
Jutro „wczoraj”… Zresztą nie wiem.
Chodźmy na dwór. Teraz biegiem!

Jutro „dzisiaj” będzie „wczoraj”.
Jutro „jutro” będzie „dzisiaj”.
Jutro „wczoraj”… Niech pomyślę.
Chodźmy na dwór! Chodźmy szybciej!

Kiedy właściwie zaczyna się przyszłość? Czy skrada się jak kot? Czy przybiega jak pies? Będzie dopiero w przyszły wtorek, czy już dziś przed południem?

Zapraszamy na słowno-muzyczną opowieść o przyszłości, która… już tu jest. Koncert jest celebracją dziecięcej uważności i intensywności, z jaką obserwują wydarzające się życie. W Sali Wielkiej CK ZAMEK w Poznaniu Bastarda Trio i Maniucha Bikont wykonają kolektywnie skomponowane piosenki do słów Marcina Wichy dla małych i dużych słuchaczy i słuchaczek.

Nietypowe instrumentarium odpowiadające za niezwykle oryginalne brzmienie to znak rozpoznawczy Bastarda Trio. Pomiędzy reinterpretacjami muzyki dawnej, muzyką źródeł a iście jazzową improwizacją tworzą się docenione przez krytyków i słuchaczy dźwięki. To pierwsza współpraca grupy z Maniuchą Bikont, antropolożką i śpiewaczką obdarzoną jasną, świetlistą barwą głosu. Artystyczne peregrynacje i antropologiczne poszukiwania Maniuchy łączy pasja do muzyki tradycyjnej centralnej i wschodniej Europy.

Twórcy i twórczynie:
Słowa: Marcin Wicha
Kompozycje: Maniucha Bikont, Michał Górczyński, Tomasz Pokrzywiński, Paweł Szamburski
Wykonanie: Bastarda Trio, czyli Paweł Szamburski (klarnet), Michał Górczyński (klarnet kontrabasowy), Tomasz Pokrzywiński (wiolonczela) oraz Maniucha Bikont (śpiew)

WAŻNE!

BILET powinna mieć każda osoba niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).

Wydarzenie odbędzie się w CK ZAMEK.

Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.