Boys don't dance // spektakl // 24. Biennale Sztuki dla Dziecka

Scena Wspólna Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą

24. Biennale Sztuki dla Dziecka PRZYSZŁOŚĆ

wiek: od 6 lat
czas trwania: 60 minut

Jak to się dzieje, że najbardziej uwielbiamy tańczyć we własnych pokojach? Tu każdy i każda z nas może zaimprowizować wiralowy taniec. A kto wie, może nawet stać się internetową gwiazdą! Młodzi tancerze z YouTube’a i TikToka bez skrępowania prezentują swoje taneczne możliwości. Może sprzyjają temu właśnie komfortowe warunki twórcze. Nierzadko nagrania tworzone w domowym zaciszu mogą rozpowszechniać się na masową skalę, docierać do milionowej widowni, zdobywać reakcje i uwielbienie fanów. Do czego zatem potrzebujemy siebie nawzajem? I czego możemy się od siebie nauczyć?

Boys don’t dance to spektakl o radości, jaką przynosi taniec. A także – podglądanie się, podpatrywanie i współdziałanie. Taneczna grupa Takao Baby, choreografa z Dusseldorfu i ikony stylu urban dance zaprosi nas do namysłu nad fenomenem tańca i jego społecznym kontekstem. Wszystko to przy dźwiękach muzyki na żywo, z wykorzystaniem ekranów zwielokrotniających ruch, w atmosferze wspólnej zabawy. Poruszając się na przecięciu stylów, na oczach publiczności tancerze i tancerki wypracowują swoje własne repertuary kroków. Przyglądają się z ciekawością temu, co sprawia, że ulegamy wpływom z zewnątrz. Obserwują też, jaką rolę w tym procesie odgrywa wstyd. Naśladują się wzajemnie i modyfikują zaprezentowane ruchy tak długo, aż każdy i każda z nich stworzy swój unikalny zestaw. W ten sposób powstaje coś na kształt wielkiego wspólnego katalogu wiralowych kroków, z którego młodzi widzowe i widzki mogą z nich czerpać inspirację. Aż wreszcie – niewykluczone – sami i same poderwą się z miejsc!

Wydarzenie jest porywającą wyprawą do samego sedna tanecznej popkultury. Wiemy już, że w dobie gier komputerowych i aplikacji taniec potrafi stać się (i często staje się!) wiralem. Ma wtedy potężną, zwielokrotnioną moc. Dziś częściej tańczymy przed ekranami naszych komputerów niż w przestrzeni publicznej czy klasach zajęciowych. Spotkajmy się, by wspólnie przyjrzeć się, co nas wspiera w uczeniu się tańca. A także najzwyczajniej w świecie poeksperymentować i nacieszyć się ruchem. Kto wie może odkryjemy w sobie nieznane dotąd taneczne talenty?

Twórcy i twórczynie:
Koncepcja: Takao Baba
Choreografia, taniec: Takao Baba, Felix Küpper, Solomon Quaynoo
Muzyka, taniec: Jenny Thiele
Outside Eye/Spojrzenie z zewnątrz: Mijke Harmsen
Kostiumy: Charlotte Grewer
Światła: Horst Mühlberger
Technika sceny: Eckehard Merholz
Animacja i tagtool na żywo: Christian Spieß
Menadżerka produkcji: Susanne Berthold
Zdjęcia: © Eva Berten

Wspierane przez Ministerstwo Kultury i Nauki Stanu Północnego Renu-Westfalii, NRW Landesbüro Freie Darstellende Künste, fundusz Darstellende Künste z funduszy Komisarza Rządu Federalnego do spraw Kultury i Mediów oraz Biuro Kultury miasta Düsseldorf. Współprodukowane przez Asphalt Festival Düsseldorf.

Wspierane przez NATIONALES PERFORMANCE NETZ International Guest Performance Fund for Dance, finansowane przez Komisarza Rządu Federalnego do spraw Kultury i Mediów.
Realizacja współfinansowana przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

WAŻNE!

BILET powinna mieć każda osoba niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).

Wydarzenie odbędzie się w Scenie Wspólnej.

Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.