Skolvan (Bretania) - koncert/fest-noz

2progi Aleja Niepodległości 36

Sobota, 22 Kwietnia, godz. 19:00

Koncert/Fest-noz (bretońska potańcówka) z zespołem SKOLVAN (Bretania) z okazji 30-lecia Domu Bretanii
Założony w 1984 roku Skolvan jest jednym z najdłużej działających i najbardziej znanych zespołów grających muzykę bretońską. Jego trzonem są gitarzysta Gilles Le Bigot, który współpracował z gwiazdami muzyki celtyckiej jak Carlos Núñez, Donal Luny i Jean-Michel Veillon, a także współtworzył zespoły Héritage des Celtes, Kornog i Barzaz, oraz grający na bombardzie Youenn Le Bihan, który jest także lutnikiem. Stworzył piston – instrument dęty na pograniczu między bretońską bombardą a obojem barokowym. Skolvan miał swój udział w odrodzeniu popularności muzyki bretońskiej w latach 80. Do dziś inspiruje młodych twórców. Zespół wydał 9 albumów, jest regularnie zapraszany na najważniejsze festiwale muzyki bretońskiej i celtyckiej. Energetyczny styl gry, ciekawe i bogate aranżacje oraz wirtuozeria muzyków, wśród których jest przedstawiciel młodszego pokolenia - akordeonista Régis Huiban, sprawiają, że Skolvan wciąż przyciąga tłumy i sprawia, że pasjonaci tańca nie opuszczają parkietu. Usłyszymy muzykę tradycyjną oraz kompozycje własne członków zespołu.
Gilles Le Bigot – gitara
Youenn Le Bihan – bombarda, piston
Bernard Dréau – saksofon
Régis Huiban – akordeon

*Fest-noz (z br. zabawa nocna) to tradycyjna potańcówka bretońska. W 2012 roku został wpisany jako zjawisko kulturowe na Listę Światowego Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO.

Bilety: 40 zł

Przed koncertem zapraszamy na warsztaty tańców bretońskich z Tomaszem Kowalczykiem, które odbędą się w Retro Dance Studio (ul. Wielka 19/4) w tym samym dniu, 22.04 w g. 15-17.
https://dombretanii.org.pl/wydarzenia-kulturalne/warsztaty/warsztaty-tanca-bretonskiego

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.