Pablo Lapidusas - Zupełnie Inny Jazz

Sala koncertowa Szkoły Muzycznej Yamaha Poznań Osiedle Zwycięstwa 110

Pablo Lapidusas - argentyński pianista, kompozytor, producent i pedagog.

Absolwent wydziału muzycznego Uniwersytetu Stanowego Unicamp w Campinas (Brazylia) oraz studiów magisterskich Master of Jazz Performance w Lisbon Superior School of Music (ESML).

Obecnie mieszka w Lizbonie.

Wydał 6 albumów i jeden Songbook (Pianoworks I) z autorskimi kompozycjami.Współpracował z wieloma artystami (m.in. Hermeto Pascoal, I Musici di Montreal, Marcelo D2, Cesar Camargo Mariano, Edu Lobo, Hamilton de Holanda, Marcus Wyatt, Carlos Malta, Eugene Friesen, Sid Jacobs, Mordy Ferber, Ehud Ettun, Wanda Sá, Quartet Cy, Victor Biglione, Gabriel Grossi, Jaques Morelenbaun, Maria João, Bernardo Lobo i wielu innych), w nagraniach, programach telewizyjnych i radiowych oraz trasach koncertowych w ponad 30 krajach.

W 2021 roku Pablo otrzymał nagrodę „Music Professionals Award” za serial telewizyjny „Herdeiros de Saramago” – RTP (kategoria ścieżka dźwiękowa).

W 2022 był nominowany do 23. Latin Grammy w kategorii „Najlepszy album instrumentalny”.Oprócz tego, że jest performerem i producentem, Pablo ma intensywny harmonogram nauczania, prowadzi zajęcia, warsztaty i kursy mistrzowskie w Portugalii, Brazylii, Włoszech, Izraelu i Indiach.

Więcej informacji: www.pablolapidusas.com

Współorganizator koncertu: Stowarzysztenie Bel Canto im. prof. Tomasza Zagórskiego

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.