Matylda/Łukasiewicz | 21.03.2023 | POZNAŃ | Scena na Piętrze

Scena na Piętrze - Biblioteka Masztalarska 8

Matylda/Łukasiewicz
21 marca 2023,
Scena na Piętrze, Masztalarska 8.
godz. 20.00.

Bilety w cenie: 59 zł dostępne są online oraz stacjonarnie w kasie Kina Muza.

Nowy mocny duet na polskim rynku muzycznym. Matylda Damięcka śpiewa, Radek Łukasiewicz produkuje.

W 2022 roku Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz zmierzyli się z tematem przemijania, śmierci i żałoby na płycie Polskich Znaków. Matylda użyczyła swoich umiejętności wizualnych (teledyski) oraz wokalnych. Teraz kontynuują współpracę we dwójkę, mają gotowy album.

Razem zastanawiamy się jak się żyje kobiecie i mężczyźnie we współczesnym świecie, pełnym oczekiwań i społecznej presji. Zwykłe życie, niezwykła forma. - Matylda/Łukasiewicz.

Radka znamy doskonale z zespołów Pustki czy Bisz/Radex, ale także pisania dla innych m.in. Brodki, Artura Rojka, Piotra Zioły. Matylda to dobrze znana kreska Instagrama, która otwiera oczy i konfrontuje Polaków z tematami niewygodnymi.

Prawie miesiąc temu skutecznie zwrócili na siebie uwagę pierwszym utworem Matka - piosenką wyrazistą i odważną, oprawioną filmowym teledyskiem. Natomiast w utworze Zamknąć pokazują się od strony bardziej przebojowej, nie rezygnując przy tym z emocjonalności. W warstwie lirycznej piosenka opowiada o relacji romantycznej, a teledysk tę narrację uzupełnia historią dwóch elfich istot - bo jeżeli miłość jest dla każdego to dla każdego, bez wyjątków!

Z resztą, dla duetu budowanie relacji jest ważną częścią życia. Jak sami mówią: Gdy znajdziesz osobę z którą możesz robić nic na milion sposobów, nie zamykaj jej w pudełku, albo przynajmniej dziurki zrób, żeby się nie udusiła. A jak jeszcze pośmiać się i pomilczeć razem umiecie, to na nazwisko masz szczęście.

Piękny, intymny teledysk do Zamknąć wyreżyserowała Matylda, jednocześnie wcielając się w jedną z ról.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.