ANATOMIA WOYZECKA

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego Scena Trzecia Zaułek Krystyny Feldman (od ul.Krasińskiego)

DYSKUSJA PRZED PREMIERĄ

Czy wiedzieliście, że polska prapremiera WOYZECKA Georga Büchnera ma poznański rodowód? Doszło do niej 3 czerwca 1959 roku w Teatrze Nowym, będącym w owym czasie częścią poznańskich Państwowych Teatrów Dramatycznych. 3 lata wcześniej z dramatem mogli zapoznać się widzowie Teatru Telewizji.
Dokładnie 23 301 dni później spotkamy się, by w gronie pasjonatów porozmawiać o idei tego niedokończonego dzieła. Okazja jest niebagatelna – 25 marca 2023 roku na Dużej Scenie Teatru Nowego pokażemy Państwu premierowo WOYZECKA w reżyserii Zdenki Pszczołowskiej, która będzie jedną z uczestniczek tego spotkania. Prócz niej zaproszenie na panel dyskusyjny przyjęły również: Anna Róża Burzyńska, doktor literaturoznawstwa z Katedry Teatru i Dramatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka książki ATLAS ANATOMICZNY GEORGA BÜCHNERA, Magdalena Rewerenda, teatrolożka, recenzentka, badaczka teatru z Katedry Teatru i Sztuki Mediów UAM oraz Magdalena Koryntczyk, dramaturg Teatru Nowego w Poznaniu.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o najnowszym spektaklu Teatru Nowego jeszcze przed jego oficjalnym wejściem na afisz: dowiemy się, jakie są najciekawsze tropy interpretacyjne, jakie pomysły towarzyszyły twórcom podczas pracy nad spektaklem i w jaki sposób możemy dzisiaj odczytywać ten napisany w 1837 roku i wciąż trzymający w napięciu dramat o morderstwie, podejrzeniach i grze przypadku.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.